Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 września 2019

Spotkanie z niezwykłym sportowcem. Uczniowie podziwiali trofea gościa

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 9 września odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c Szkole Podstawowej nr 2# w Nakle z Panem Wojciechem Trybuszewskim, tegorocznym zdobywcą złotego medalu Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze.

Dzieci oglądały także trofea z wieloletniego dorobku sportowego Pana Wojciecha, który od 36 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Wśród osiągnięć są medale z rajdów samochodowych, pływania, lotów na motolotni oraz ostatnio zdobyty puchar z Biegu Solnego czyli wyścigów na wózkach, które odbyły się w Ciechocinku.

Aktualnie p. Wojciech przygotowuje się do Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się od 20 do 24 listopada w Szczecinie. Dzięki regularnym treningom i wytrwałej pracy w pokonywaniu własnych barier udowadnia, że można wiele osiągnąć i czerpać radość z życia. " Osoby niepełnosprawne uczą nas nie poddawać się i nie martwić problemami, ale dzielnie pokonywać trudności w swoim życiu"- powiedzieli uczniowie. Życzymy panu Wojciechowi kolejnych sukcesów i dziękujemy, że znalazł czas na spotkanie z uczniami naszej szkoły.

materiał: Maria Techner

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)