Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 września 2019

Spotkanie z niezwykłym sportowcem. Uczniowie podziwiali trofea gościa

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 9 września odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c Szkole Podstawowej nr 2# w Nakle z Panem Wojciechem Trybuszewskim, tegorocznym zdobywcą złotego medalu Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze.

Dzieci oglądały także trofea z wieloletniego dorobku sportowego Pana Wojciecha, który od 36 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Wśród osiągnięć są medale z rajdów samochodowych, pływania, lotów na motolotni oraz ostatnio zdobyty puchar z Biegu Solnego czyli wyścigów na wózkach, które odbyły się w Ciechocinku.

Aktualnie p. Wojciech przygotowuje się do Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się od 20 do 24 listopada w Szczecinie. Dzięki regularnym treningom i wytrwałej pracy w pokonywaniu własnych barier udowadnia, że można wiele osiągnąć i czerpać radość z życia. " Osoby niepełnosprawne uczą nas nie poddawać się i nie martwić problemami, ale dzielnie pokonywać trudności w swoim życiu"- powiedzieli uczniowie. Życzymy panu Wojciechowi kolejnych sukcesów i dziękujemy, że znalazł czas na spotkanie z uczniami naszej szkoły.

materiał: Maria Techner

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)