Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 września 2019

Spotkanie z niezwykłym sportowcem. Uczniowie podziwiali trofea gościa

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 9 września odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c Szkole Podstawowej nr 2# w Nakle z Panem Wojciechem Trybuszewskim, tegorocznym zdobywcą złotego medalu Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze.

Dzieci oglądały także trofea z wieloletniego dorobku sportowego Pana Wojciecha, który od 36 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Wśród osiągnięć są medale z rajdów samochodowych, pływania, lotów na motolotni oraz ostatnio zdobyty puchar z Biegu Solnego czyli wyścigów na wózkach, które odbyły się w Ciechocinku.

Aktualnie p. Wojciech przygotowuje się do Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się od 20 do 24 listopada w Szczecinie. Dzięki regularnym treningom i wytrwałej pracy w pokonywaniu własnych barier udowadnia, że można wiele osiągnąć i czerpać radość z życia. " Osoby niepełnosprawne uczą nas nie poddawać się i nie martwić problemami, ale dzielnie pokonywać trudności w swoim życiu"- powiedzieli uczniowie. Życzymy panu Wojciechowi kolejnych sukcesów i dziękujemy, że znalazł czas na spotkanie z uczniami naszej szkoły.

materiał: Maria Techner

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)