Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Spotkanie z native speaker’em. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań

fot. Klaudia Krupicz

fot. Klaudia Krupicz

W dniu 13 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce odbyło się spotkanie #z native speaker’em. Gościem był Brytyjczyk Lyn Atterbury, który od wielu lat mieszka w Polsce.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu gościa. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej była to rozmowa, gdzie padało mnóstwo interesujących pytań, natomiast w drugiej części Lyn pokazał zdjęcia i opowiedział o życiu na Grise Fiord (jest to osada terytorium Nunavut w Kanadzie, położona na południowym krańcu Wyspy Ellesmere’a, którą zamieszkują Inuci). Uczniowie zaciekawieni słuchali, ale także zadawali wiele pytań. Była to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i porozmawiać w języku angielskim. Organizatorem była nauczycielka j. angielskiego, p. Klaudia Krupicz.

Materiał: Klaudia Krupicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)