Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Spotkanie z native speaker’em. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań

fot. Klaudia Krupicz

fot. Klaudia Krupicz

W dniu 13 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce odbyło się spotkanie #z native speaker’em. Gościem był Brytyjczyk Lyn Atterbury, który od wielu lat mieszka w Polsce.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu gościa. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej była to rozmowa, gdzie padało mnóstwo interesujących pytań, natomiast w drugiej części Lyn pokazał zdjęcia i opowiedział o życiu na Grise Fiord (jest to osada terytorium Nunavut w Kanadzie, położona na południowym krańcu Wyspy Ellesmere’a, którą zamieszkują Inuci). Uczniowie zaciekawieni słuchali, ale także zadawali wiele pytań. Była to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i porozmawiać w języku angielskim. Organizatorem była nauczycielka j. angielskiego, p. Klaudia Krupicz.

Materiał: Klaudia Krupicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)