Dziś mamy 25 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Spotkanie z native speaker’em. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań

fot. Klaudia Krupicz

fot. Klaudia Krupicz

W dniu 13 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce odbyło się spotkanie #z native speaker’em. Gościem był Brytyjczyk Lyn Atterbury, który od wielu lat mieszka w Polsce.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu gościa. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej była to rozmowa, gdzie padało mnóstwo interesujących pytań, natomiast w drugiej części Lyn pokazał zdjęcia i opowiedział o życiu na Grise Fiord (jest to osada terytorium Nunavut w Kanadzie, położona na południowym krańcu Wyspy Ellesmere’a, którą zamieszkują Inuci). Uczniowie zaciekawieni słuchali, ale także zadawali wiele pytań. Była to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i porozmawiać w języku angielskim. Organizatorem była nauczycielka j. angielskiego, p. Klaudia Krupicz.

Materiał: Klaudia Krupicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)