Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
10 listopada 2017

Spotkanie z muzyką etniczną. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 9 listopada Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził Pan Sławomir Głowala. Celem #wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych zakątków świata, w tym także przedstawienie etnicznych instrumentów - ich nazw, sposobu gry oraz specyfiki.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród przeróżnych instrumentów, takich jak: ksylofon, hapi drum, bęben szczelinowy, djembe z liściami, harmonijka, bębny afrykańskie, didgeridoo, kij deszczowy, kalimba, bęben metalowy itp. dzieci mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki, co sprawiło im ogromną radość. Młodsze grupy przedszkolaków utworzyły muzyczny pociąg, który poruszał się w rytmach wygrywanych na bębnach. Nasi milusińscy z zasłoniętymi oczami przyrównywali dźwięki nieznanych im instrumentów do zjawisk i rzeczy z otaczającego ich świata. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach deszczowy kij, którego dźwięk przypominał przelewanie wody. Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie, w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)