Dziś mamy 25 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2017

Spotkanie z muzyką etniczną. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 9 listopada Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził Pan Sławomir Głowala. Celem #wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych zakątków świata, w tym także przedstawienie etnicznych instrumentów - ich nazw, sposobu gry oraz specyfiki.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród przeróżnych instrumentów, takich jak: ksylofon, hapi drum, bęben szczelinowy, djembe z liściami, harmonijka, bębny afrykańskie, didgeridoo, kij deszczowy, kalimba, bęben metalowy itp. dzieci mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki, co sprawiło im ogromną radość. Młodsze grupy przedszkolaków utworzyły muzyczny pociąg, który poruszał się w rytmach wygrywanych na bębnach. Nasi milusińscy z zasłoniętymi oczami przyrównywali dźwięki nieznanych im instrumentów do zjawisk i rzeczy z otaczającego ich świata. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach deszczowy kij, którego dźwięk przypominał przelewanie wody. Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie, w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)