Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2017

Spotkanie z muzyką etniczną. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 9 listopada Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził Pan Sławomir Głowala. Celem #wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych zakątków świata, w tym także przedstawienie etnicznych instrumentów - ich nazw, sposobu gry oraz specyfiki.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród przeróżnych instrumentów, takich jak: ksylofon, hapi drum, bęben szczelinowy, djembe z liściami, harmonijka, bębny afrykańskie, didgeridoo, kij deszczowy, kalimba, bęben metalowy itp. dzieci mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki, co sprawiło im ogromną radość. Młodsze grupy przedszkolaków utworzyły muzyczny pociąg, który poruszał się w rytmach wygrywanych na bębnach. Nasi milusińscy z zasłoniętymi oczami przyrównywali dźwięki nieznanych im instrumentów do zjawisk i rzeczy z otaczającego ich świata. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach deszczowy kij, którego dźwięk przypominał przelewanie wody. Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie, w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)