Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
10 listopada 2017

Spotkanie z muzyką etniczną. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 9 listopada Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził Pan Sławomir Głowala. Celem #wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych zakątków świata, w tym także przedstawienie etnicznych instrumentów - ich nazw, sposobu gry oraz specyfiki.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród przeróżnych instrumentów, takich jak: ksylofon, hapi drum, bęben szczelinowy, djembe z liściami, harmonijka, bębny afrykańskie, didgeridoo, kij deszczowy, kalimba, bęben metalowy itp. dzieci mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki, co sprawiło im ogromną radość. Młodsze grupy przedszkolaków utworzyły muzyczny pociąg, który poruszał się w rytmach wygrywanych na bębnach. Nasi milusińscy z zasłoniętymi oczami przyrównywali dźwięki nieznanych im instrumentów do zjawisk i rzeczy z otaczającego ich świata. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach deszczowy kij, którego dźwięk przypominał przelewanie wody. Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie, w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)