Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Spotkanie z cyklu "Bajkowe Poczytajki". Maluchy otrzymały drobne podarunki

fot. Alina Kloska

fot. Alina Kloska

W wiosennej atmosferze i wystroju biblioteki odbyło się kolejne spotkanie # przedszkolaków z Zespołu Szkół w Potulicach na „Bajkowych Poczytajkach”.

Wiosna to jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie. Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tej porze roku.

Maluchy dowiedziały się, że 21 marca to dzień rozpoczynający tę piękną i radosną porę. W tym dniu topi się Marzannę, boginię mroźnej zimy. Jest to zwyczaj zakończenia okresu zimowego i rozpoczęcia wiosny. W okresie wiosennym świat zwierzęcy i roślinny przechodzi okres budzenia się do życia. Niektóre ptaki powracają z „ciepłych krajów” – bociany, żurawie, dzikie kaczki i gęsi. Z ziemi wychylają się przebiśniegi, pierwiosnki.

Na zakończenie spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała opowiadanie Natalii Usenko „Wiosenne zabawy”. Przedszkolaki z ciekawością słuchały jak w Stumilowym Lesie przyjaciele Kubusia Puchatka przygotowują się na przyjście tej radosnej pory roku.

Żegnając się maluchy obdarowane zostały wiosennymi kolorowankami i lizakami - kwiatkami. No i oczywiście umówiły się na kolejne spotkanie w kwietniu. 

materiał: Alina Kloska PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)