Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Spotkanie wigilijne służb w KPUW. Symbolicznie podzielono się opłatkiem

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

9 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się # spotkanie wigilijne przedstawicieli administracji zespolonej i niezespolonej, wojska oraz instytucji współpracujących z administracją rządową.

W spotkaniu wzięli udział m.in. JE Ks. bp Jan Tyrawa, minister rolnictwa i rozwoju Jan Krzysztof Ardanowski, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, nadbryg. Janusz Halak oraz insp. Paweł Spychała.

To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane przez przedstawicieli administracji zespolonej.

„Dziękuję Państwu za przybycie na naszą uroczystość, która – mam nadzieję – na stałe zagości w kalendarzu naszych spotkań. Z całego serca życzę, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia pozwoliły nam wszystkim znaleźć czas dla rodziny, dla najbliższych, dla przyjaciół, ale też dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Radosnych, błogosławionych świąt!”- mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Symboliczne łamanie się opłatkiem poprzedził koncert chóru Collegium Medicum pod kierownictwem prof. Janusza Staneckiego oraz Anny Kocent. Utytułowany chór zaprezentował najpiękniejsze kolędy w aranżacji prof. Józefa Świdra.

Organizatorami wydarzenia byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusz Halak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

materiał: KPUW w Bydgoszczy/red 

Oceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Toro, w dniu 12-12-2019 11:52:19 napisał:

    Symboliczne dzielenie się opłatkiem a potem zachowywanie pozorów pobożnosci, symboliczne oczywiście...

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sprawdzanie geometrii kół
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Terminale płatnicze
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)