Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Spotkanie w „Słoneczku”. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot.pow

fot.pow

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo# w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

Blisko 80 maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Nakła wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drogach. Mowa była o tym, którą stroną drogi się poruszać, jak interpretować znaki i sygnały drogowe oraz jak powinien na drodze zachowywać się pieszy. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, czemu one służą i jak działają. Sierż. szt. Wrzeszcz rozdała maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, po to, aby każdy przedszkolak był widoczny, a tym samym bezpieczny na drodze.

Podczas spotkania maluchy ćwiczyły pod nadzorem policjantki poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie, a także dowiedzieć się, jak powinno zachować się dziecko w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.    

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)