Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Spotkanie w „Słoneczku”. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot.pow

fot.pow

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo# w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

Blisko 80 maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Nakła wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drogach. Mowa była o tym, którą stroną drogi się poruszać, jak interpretować znaki i sygnały drogowe oraz jak powinien na drodze zachowywać się pieszy. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, czemu one służą i jak działają. Sierż. szt. Wrzeszcz rozdała maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, po to, aby każdy przedszkolak był widoczny, a tym samym bezpieczny na drodze.

Podczas spotkania maluchy ćwiczyły pod nadzorem policjantki poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie, a także dowiedzieć się, jak powinno zachować się dziecko w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.    

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)