Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2019

Spotkanie nowo wybranych sołtysów. Tegoroczne dożynki ponownie w Sucharach

fot.MM

fot.MM

W związku z zakończeniem cyklu zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło#, 12 kwietnia w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy zorganizowano spotkanie nowo wybranych sołtysów. Tym samym oficjalnie poznaliśmy terminy tegorocznych imprez takich jak dożynki, czy turniej wsi.

Jako pierwsza głos zabrała radna Halina Mnichowska, witając przy tym wszystkich sołtysów oraz zaproszonych gości, m.in. burmistrza Sławomira Napierałę, dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury Michała Dubkowskiego, prezesa Koła Pszczelarzy w Nakle Ludwika Żurka oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Podczas spotkania omawiano ogólne problemy, z którymi borykają się sołectwa oraz kwestię zachowania bezpieczeństwa na wsi, o której wypowiadał się m.in. komendant nakielskiej straży miejskiej Roman Frąckowiak. Z kolei Ludwik Żurek przekazał sołtysom kilka równie istotnych informacji na temat sięgania przez rolników po środki ochrony roślin. – Opryski należy robić od zmierzchu do świtu – zaznaczył prezes Koła Pszczelarzy.

W dalszej kolejności ogłoszono kilka ważnych informacji. O tym, że tegoroczny Turniej Wsi zorganizowany zostanie w 8 czerwca w Chrząstowie wiadomo było już wcześniej, natomiast dożynki w roku 2019 zostaną zorganizowane po raz kolejny w Sucharach i najprawdopodobniej miejscowość ta będzie gospodarzem święta plonów również w kolejnych latach. Ponadto wytypowano trzy sołectwa, które uczestniczyć będą w corocznym konkursie ogródków przydomowych – w tym roku padło na następujące miejscowości: Minikowo, Gumnowice oraz Ślesin.

Oceń artykuł: 8 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Suchary, w dniu 13-04-2019 13:26:07 napisał:

  Wiadomo dlaczego dożynki i w tym roku i w następnych latach mają odbyć się w Sucharach :) z góry zaplanowane zagranie aby byl kolejny powod do zatrzymania otwarcia inwestycji :)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On , w dniu 13-04-2019 17:50:09 napisał:

  W konkursie udział powini brac Panie i Panowie z KGW Gumnowice

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bobi , w dniu 13-04-2019 18:04:06 napisał:

  A gdzie Kowalski Wiechu on mia zostać sołtysem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Paterczok, w dniu 14-04-2019 14:44:17 napisał:

  A sołtys Paterka ???

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Koko, w dniu 14-04-2019 21:31:28 napisał:

  Konfidenty i Tyle. Suchary to podpierdalacze i dziwię się, że ludzie tego nie widzą - nie przyjezdzajcje tutaj bo przejdzie na was to podpierdalnie ! A Panu który otwiera firmę życzę powodzenia i tak z nimi sprawa jest wygrana-Powodzenia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Skup i sprzedaż części
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Kwasy...
Sprzedaż opon
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)