Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2019

Spotkanie nowo wybranych sołtysów. Tegoroczne dożynki ponownie w Sucharach

fot.MM

fot.MM

W związku z zakończeniem cyklu zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło#, 12 kwietnia w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy zorganizowano spotkanie nowo wybranych sołtysów. Tym samym oficjalnie poznaliśmy terminy tegorocznych imprez takich jak dożynki, czy turniej wsi.

Jako pierwsza głos zabrała radna Halina Mnichowska, witając przy tym wszystkich sołtysów oraz zaproszonych gości, m.in. burmistrza Sławomira Napierałę, dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury Michała Dubkowskiego, prezesa Koła Pszczelarzy w Nakle Ludwika Żurka oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Podczas spotkania omawiano ogólne problemy, z którymi borykają się sołectwa oraz kwestię zachowania bezpieczeństwa na wsi, o której wypowiadał się m.in. komendant nakielskiej straży miejskiej Roman Frąckowiak. Z kolei Ludwik Żurek przekazał sołtysom kilka równie istotnych informacji na temat sięgania przez rolników po środki ochrony roślin. – Opryski należy robić od zmierzchu do świtu – zaznaczył prezes Koła Pszczelarzy.

W dalszej kolejności ogłoszono kilka ważnych informacji. O tym, że tegoroczny Turniej Wsi zorganizowany zostanie w 8 czerwca w Chrząstowie wiadomo było już wcześniej, natomiast dożynki w roku 2019 zostaną zorganizowane po raz kolejny w Sucharach i najprawdopodobniej miejscowość ta będzie gospodarzem święta plonów również w kolejnych latach. Ponadto wytypowano trzy sołectwa, które uczestniczyć będą w corocznym konkursie ogródków przydomowych – w tym roku padło na następujące miejscowości: Minikowo, Gumnowice oraz Ślesin.

Oceń artykuł: 8 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Suchary, w dniu 13-04-2019 13:26:07 napisał:

  Wiadomo dlaczego dożynki i w tym roku i w następnych latach mają odbyć się w Sucharach :) z góry zaplanowane zagranie aby byl kolejny powod do zatrzymania otwarcia inwestycji :)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On , w dniu 13-04-2019 17:50:09 napisał:

  W konkursie udział powini brac Panie i Panowie z KGW Gumnowice

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bobi , w dniu 13-04-2019 18:04:06 napisał:

  A gdzie Kowalski Wiechu on mia zostać sołtysem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Paterczok, w dniu 14-04-2019 14:44:17 napisał:

  A sołtys Paterka ???

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Koko, w dniu 14-04-2019 21:31:28 napisał:

  Konfidenty i Tyle. Suchary to podpierdalacze i dziwię się, że ludzie tego nie widzą - nie przyjezdzajcje tutaj bo przejdzie na was to podpierdalnie ! A Panu który otwiera firmę życzę powodzenia i tak z nimi sprawa jest wygrana-Powodzenia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Makijaż na każdą okazję
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)