Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 września 2023

Spotkania w październiku. Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

fot. Stowarzyszenie

fot. Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza# mieszkańców powiatu nakielskiego na warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez firmę Auxilum Ratownictwo Medyczne.

Terminarz warsztatów:

- 4 października (środa), świetlica wiejska we Wielu – warsztaty dla mieszkańców gminy Mrocza;

- 5 października (czwartek), świetlica wiejska w Turzynie – warsztaty dla mieszkańców gminy Kcynia;

- 6 października (piątek), świetlica wiejska w Zamościu – warsztaty dla mieszkańców gminy Szubin;

- 10 października (wtorek), świetlica wiejska w Anielinach – warsztaty dla mieszkańców gminy Sadki;

- 11 października (środa), Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku (ul. Wyzwolenia 13) – warsztaty dla mieszkańców gminy Nakło nad Notecią.

Początek warsztatów każdorazowo: godz. 17.00.

Udział w każdych warsztatach jest bezpłatny. Przewidywany czas spotkania: 3 godziny.

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane są w ramach projektu „Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Miejsca warsztatów są dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni przed terminem warsztatów, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

Celem warsztatów jest nabycie przez uczestników spotkań umiejętności praktycznego udzielania pomocy przedmedycznej najczęstszych przypadkach, które mogą się zdarzyć w życiu codziennym oraz w pracy. Nauczenie członków lokalnej społeczności m.in. zasad bezpieczeństwa w trakcie udzielania pomocy, prowadzenia reanimacji, postępowania np. w zakrztuszeniu ,urazach i nagłych stanach chorobowych.

Serdecznie zapraszamy!

Materiał: Joanna Bałdyga / Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)