Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sportowe zmagania na stadionie. Za nami Nakielski Mityng Lekkoatletyczny

fot. MM

fot. MM

30 września na stadionie miejskim w Nakle odbył się #Nakielski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem zawodowych sportowców. Tego dnia do rywalizacji przystąpili jednak adepci sportu, którzy dali z siebie wszystko.

Biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz pokazowe treningi zawodowych sportowców - a to wszystko na terenie nakielskiego stadionu miejskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość przyglądania się poczynaniom Eryka Kołodziejczaka, Dawida Wegnera i Aleksandry Nowaczewskiej, a także zdobycia autografu Norberta Kobielskiego i Pawła Wojciechowskiego. Wyniki Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego opublikujemy w osobnym artykule.

Niestety przedstawiciele lokalnych mediów (kilka osób) po upływie ok. 15 minut od rozpoczęcia Mityngu zostali zmuszeni do opuszczenia płyty zawodów. Taką decyzję podjął bowiem organizator wydarzenia, czyli Gmina Nakło oraz podlegająca jej spółka Nakielski Sport. Nie podano powodów takiej decyzji. Interweniowała nawet Straż Miejska, która pod presją organizatorów odprowadziła fotoreporterów z areny stadionu na teren przeznaczony dla publiczności. Co jednak ciekawe, nie wszyscy fotoreporterzy oraz operatorzy kamer zostali w ten sposób potraktowani... To nie pierwszy raz, kiedy nakielscy decydenci ograniczają relację publicznych wydarzeń niezależnym mediom - głównie naszej redakcji.

Oceń artykuł: 51 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Nakielanin, w dniu 01-10-2023 18:41:07 napisał:

  Czy na trybuny mogą dostać się osoby niepełnosprawne na wózku? Lub rodziny z wózkami z dziećmi?Jeśli nie to jest to moim zdaniem spory błąd. Druga sprawa zadaszenie a właściwie jego brak od prawej strony wejścia na stadion. Zabrakło funduszy?

  odpowiedz

  • 1 (5)

  As, w dniu 01-10-2023 20:10:38 napisał:

  Czy w wolnym czasie można tam rekreacyjnie pobiegać?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kkk, w dniu 01-10-2023 21:40:26 napisał:

  Brawo że coś drgnie w lekkiej atletyce. Kiedyś z Nakla był nawet olimpijczyk

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Irenka, w dniu 01-10-2023 22:21:27 napisał:

  Brawa dla włodarzy wreszcie Nakło robi coś pięknego.Młodzież będzie miała co robić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Kibic, w dniu 02-10-2023 07:19:03 napisał:

  Organizacja imprezy odwrotnie proporcjonalna do wyglądu stadionu. Stadion piękny - organizacja pod każdym względem tragiczna.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  szuedat, w dniu 02-10-2023 07:51:43 napisał:

  Organizacja imprezy pod WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA !!!!!!!!!!!!!!!!.Kto opiekował się dziećmi po skończonych biegach? z tego co widziałem to miały tylko przebiec, a nauczyciele LAURY!!!!!!!!! czy tak ma wyglądać zachęcanie dzieci do uprawiania sportu??? WSTYD OPIEKUNOWIE TYCH DZIECI-WSTYD

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kibic, w dniu 02-10-2023 16:01:03 napisał:

  Brak organizacji, dzieci były zagubione, nie wiedziały kto startuje, kiedy. Dziewczynka, która przebiła sobie rękę kolcami pozostawiona sama sobie gdzie trenerzy? Miała zawinięta rękę i tyle trzęsła się z bólu, nikt z dorosłych opiekunów nie zainteresował się nią.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Janek, w dniu 02-10-2023 22:38:20 napisał:

  Dlaczego nakielski sport napisał art tylko o Paterku że chłopcy wygrali gmine w klasach 7-8 w pilke nozna a dlaczego nie napisali art że klasy 4-6 gminę w piłkę nożną wygrali chłopcy z Potulic. Przypadek ????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)