Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 sierpnia 2019

Spływ kajakowy rzeką Brda. Kajakarze płynęli z Mylofu do Żukowa

fot. Tadeusz Kunikowski

fot. Tadeusz Kunikowski

Klub Turystyki „Noteć” w dniu 17 sierpnia 2019 r. zorganizował spływ# kajakowy rzeką Brdą, w którym uczestniczyło 16 osób. Spływ zabezpieczał instruktor kajakarstwa Tadeusz Kunikowski.

Po dojechaniu do Mylofu zwodowaliśmy się ok. 10.00. Trasa w większości nie sprawiła uczestnikom większego trudu, jednak pojawiło się kilka przeszkód, które należało ze zwiększoną uwagą ominąć. Pogoda fantastycznie dopisała, więc na luzie dotarliśmy do pola pierwszego przystanku w Rytlu, gdzie grupa odpoczęła. Po nim ruszyliśmy z wartkim prądem w kierunku Żukowa.
Pierwsze kilometry dostarczyły nam większych wrażeń, nurt był szybszy. Mniej siły wkładaliśmy w wiosłowanie, a więcej w umiejętne manewrowanie przy przeszkodach. Dalej na rzece jest w miarę spokojnie, choć miejscami szybszy nurt i zwalone drzewa sprawiały niektórym uczestnikom spore problemy.

Po dopłynięciu do ośrodka „Ściernisko” w Żukowie rozpaliliśmy ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Spływ był bardzo udany i już nie możemy doczekać się następnego.

Materiał: Tadeusz Kunikowski

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Siłownia
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Lakiernictwo
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)