Dziś mamy 30 kwietnia 2025, środa, imieniny obchodzą:

20 marca 2025

Spektakl Escape room. Sukces wychowanek MOW w Samostrzelu

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 18.03.2025r. w Teatrze Kameralnym im. Wandy# Rucińskiej wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu po raz kolejny przedstawiły swój autorski spektakl „Escape room”, który powstał podczas alternatywnych zajęć socjoterapeutycznych - teatr resocjalizacyjny w ramach realizacji projektu „Wykluczenie nie ma MOWy! 2 – etap I.

Spektakl dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu. Opiekę artystyczną sprawują nad nim Pani Karolina Kasprzak-Kierowniczka Sekcji Edukacji w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy i Agata Zabrocka - Specjalista ds. Edukacji także z Teatru Kameralnego w Bydgoszczy , natomiast koordynatorem projektu jest Aleksandra Nowaczyk Dyrektor MOW w Samostrzelu.

Rezultat spektaklu jest niezwykle poruszający. Jest to autentyczna historia o zmaganiach z własnymi ograniczeniami, poszukiwaniu akceptacji i sile wspólnoty oraz poszukiwaniu siebie, gdyż tak jak to wybrzmiewa w spektaklu każdy „escaperoom” ma w sobie.

Motyw „ escape roomu” stał się metaforą drogi, jaką muszą przejść młode bohaterki – pełnej wyzwań, trudnych emocji i prób odnalezienia właściwego wyjścia. To więcej niż teatr – to głos młodych dziewcząt, które poprzez sztukę dzielą się swoimi przeżyciami i nadzieją na zmianę.

Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami na stojąco, ponadto młode aktorki po spektaklu zostały wzmocnione pozytywnym feedbackiem zarówno od swoich kolegów i koleżanek z widowni jak i starszej publiczności. Spektakl „Escape room” jest dowodem na to, że teatr może być nie tylko sztuką, ale także terapią i drogą do zmiany.

Spektakl możesz zboaczyć tutaj.

Materiał: Aleksandra Nowaczyk- dyrektor MOW w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)