Spektakl Escape room. Sukces wychowanek MOW w Samostrzelu

fot. pow.
Dnia 18.03.2025r. w Teatrze Kameralnym im. Wandy# Rucińskiej wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu po raz kolejny przedstawiły swój autorski spektakl „Escape room”, który powstał podczas alternatywnych zajęć socjoterapeutycznych - teatr resocjalizacyjny w ramach realizacji projektu „Wykluczenie nie ma MOWy! 2 – etap I.
Spektakl dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu. Opiekę artystyczną sprawują nad nim Pani Karolina Kasprzak-Kierowniczka Sekcji Edukacji w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy i Agata Zabrocka - Specjalista ds. Edukacji także z Teatru Kameralnego w Bydgoszczy , natomiast koordynatorem projektu jest Aleksandra Nowaczyk Dyrektor MOW w Samostrzelu.
Rezultat spektaklu jest niezwykle poruszający. Jest to autentyczna historia o zmaganiach z własnymi ograniczeniami, poszukiwaniu akceptacji i sile wspólnoty oraz poszukiwaniu siebie, gdyż tak jak to wybrzmiewa w spektaklu każdy „escaperoom” ma w sobie.
Motyw „ escape roomu” stał się metaforą drogi, jaką muszą przejść młode bohaterki – pełnej wyzwań, trudnych emocji i prób odnalezienia właściwego wyjścia. To więcej niż teatr – to głos młodych dziewcząt, które poprzez sztukę dzielą się swoimi przeżyciami i nadzieją na zmianę.
Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami na stojąco, ponadto młode aktorki po spektaklu zostały wzmocnione pozytywnym feedbackiem zarówno od swoich kolegów i koleżanek z widowni jak i starszej publiczności. Spektakl „Escape room” jest dowodem na to, że teatr może być nie tylko sztuką, ale także terapią i drogą do zmiany.
Spektakl możesz zboaczyć tutaj.
Materiał: Aleksandra Nowaczyk- dyrektor MOW w Samostrzelu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria











Czytaj również
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Uroczyste pożegnanie. Maturzyści odebrali świadectwa
- Sprawdzili swoją wiedzę. Liliana w gronie laureatów powiatowego konkursu
- Drzwi Otwarte w „Żegludze”. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)