Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Spacerowali i podziwiali lokalną przyrodę. Uczniowie na obozie sportowym

fot. powierzone

fot. powierzone

Grupa uczniów ZS im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią uczestniczyła w trzydniowym obozie sportowym, zorganizowanym w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Mam focus na zdrowie. Mistrzowskim krokiem przez życie”.

Uczniowie w trakcie obozu mieli do wykonania szereg zadań takich jak – rzeźba piaskowa, bieg na orientację, spacer z kijkami do Nordic Walking. Pierwszego dnia uczestnicy wykonywali na plaży rzeźby dzikich zwierząt oraz udali się na długi spacer plażą na taras widokowy. Drugiego dnia uczniowie po śniadaniu podzieleni zostali na grupy, których zadaniem było jak najszybsze dotarcie do punktów umieszczonych na mapie. Zwycięskie drużyny za to zadanie otrzymały słodkie nagrody a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal.

Po południu uczestnicy obozu udali się na 15 km spacer z kijkami do Nordic Walking. Uczniowie w trakcie spaceru mieli możliwość zobaczenia latarni morskiej w miejscowości Rozewie oraz podziwiania lokalnej przyrody. W trakcie trwania obozu uczestnicy przeszli ponad 40 kilometrów. Po takich wyczerpujących zajęciach wieczorem można było zrelaksować się w jacuzzi zewnętrznym znajdującym się na terenie ośrodka Gamma Spa. Bieg na orientację przeprowadzony został przez pana Łukasza Kaniewskiego prezesa stowarzyszenia Aktywna Kcynia, który przygotował mapę i stanowiska oraz użyczył sprzętu niezbędnego do biegu na orientację, oraz spacerów z kijkami Nordic Walking. Cały obóz zorganizowany został dzięki środkom przyznanym przez Zarząd Powiatu Nakielskiego na realizację projektu na zajęcia pozalekcyjne oraz dzięki partnerowi projektu jakim jest Stowarzyszenie Aktywna Kcynia.

materiał: Koordynatorki projektu Monika Daniel i Alicja Kaniewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)