Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Spacerowali i podziwiali lokalną przyrodę. Uczniowie na obozie sportowym

fot. powierzone

fot. powierzone

Grupa uczniów ZS im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią uczestniczyła w trzydniowym obozie sportowym, zorganizowanym w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Mam focus na zdrowie. Mistrzowskim krokiem przez życie”.

Uczniowie w trakcie obozu mieli do wykonania szereg zadań takich jak – rzeźba piaskowa, bieg na orientację, spacer z kijkami do Nordic Walking. Pierwszego dnia uczestnicy wykonywali na plaży rzeźby dzikich zwierząt oraz udali się na długi spacer plażą na taras widokowy. Drugiego dnia uczniowie po śniadaniu podzieleni zostali na grupy, których zadaniem było jak najszybsze dotarcie do punktów umieszczonych na mapie. Zwycięskie drużyny za to zadanie otrzymały słodkie nagrody a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal.

Po południu uczestnicy obozu udali się na 15 km spacer z kijkami do Nordic Walking. Uczniowie w trakcie spaceru mieli możliwość zobaczenia latarni morskiej w miejscowości Rozewie oraz podziwiania lokalnej przyrody. W trakcie trwania obozu uczestnicy przeszli ponad 40 kilometrów. Po takich wyczerpujących zajęciach wieczorem można było zrelaksować się w jacuzzi zewnętrznym znajdującym się na terenie ośrodka Gamma Spa. Bieg na orientację przeprowadzony został przez pana Łukasza Kaniewskiego prezesa stowarzyszenia Aktywna Kcynia, który przygotował mapę i stanowiska oraz użyczył sprzętu niezbędnego do biegu na orientację, oraz spacerów z kijkami Nordic Walking. Cały obóz zorganizowany został dzięki środkom przyznanym przez Zarząd Powiatu Nakielskiego na realizację projektu na zajęcia pozalekcyjne oraz dzięki partnerowi projektu jakim jest Stowarzyszenie Aktywna Kcynia.

materiał: Koordynatorki projektu Monika Daniel i Alicja Kaniewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)