Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 września 2021

Sołectwa z kijkami. Tym razem uczestnicy odwiedzili Tupadły

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Za nami niezapomniany i wyjątkowy marsz# NW z cyklu sołectwa z kijkami, zorganizowany tym razem w Tupadłach. Na zaproszenie organizatorów udział w nim wzięli również biegacze z okolicznych teamów – Skra Paterek, Team Run Gołańcz oraz BBL Szubin. Atmosfera była wspaniała! Ponad 35 uczestników pokonało 6 km niełatwą trasę w pełnym, wrześniowym słońcu.

Po ukończeniu biegu/marszu w świetlicy wiejskiej czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez panie z sołectwa Tupadły (drożdżówki skradły serca naszych gości). Pięknie dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie i za włożony trud w przygotowanie ciast i innych pyszności.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Mirosławy Olszewskiej, p. sołtysa Stanisława Grabarskiego oraz p. Danuty i Karola Stafeckich.

Każdy zawodnik otrzymał również medal okolicznościowy – jak zawsze dziękujemy ślicznie Paweł Godlewski B Design.
Kolejny rajd już za 2 tygodnie w Żurawi (start 17.00 koło świetlicy wiejskiej).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu i biegu za pogodę ducha, uśmiech i świetną atmosferę.
Organizatorem cyklu jest Referat Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM w Kcyni przy współudziale KGW, sołtysów i rad sołeckich. Patronat nad cyklem rajdów objął Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga.

Materiał: Ewa Hałas/UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)