Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 września 2021

Sobota na festynie. Zapewniono nie tylko dobrą zabawę

fot. MB

fot. MB

Wiele atrakcji czekało na małych i dużych mieszkańców # Ślesina podczas sobotniego festynu.

Na placu przy WDK na rozstawionych stoiskach skosztować można było słodkich wypieków, ciepłych napojów, grochówki i chleba ze smalcem. Były też stoiska z rękodziełem. Chętni mogli zwiedzić samochód pożarniczy miejscowej OSP i zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. W miasteczku policyjnym można było zajrzeć do radiowozu, pokolorować obrazki, oznakować rower czy spróbować przejść wyznaczoną trasę w alko-goglach.

Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, stoisko z watą cukrową oraz zabawy taneczne z Myszką Miki. Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasek i pianek oraz zabawa taneczna.
Podczas festynu chętni mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19, a wśród osób zaszczepionych podczas festynu rozlosowano trzy pulsoksymetry.

Przy wszystkich stoiskach ustawione były puszki na datki, wspierające małą Emilkę Rybarczyk, której życie może uratować bardzo kosztowna operacja w zagranicznym ośrodku.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Hahahahahah, w dniu 12-09-2021 17:33:05 napisał:

    To teraz aby szczepić preparatem nie potrzeba mrozni tylko mozna na polu w słoneczny dzień?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)