Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Służba zdrowia wg Konfederacji. Aby uzdrowić system potrzeba 15 lat

fot. pow.

fot. pow.

Bydgoscy konfederaci stawili się dziś pod Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Bydgoszczy.# Nawiązali do swojej konferencji sprzed roku, w której ostrzegali przed bezczynnością na temat parkowania dla rodziców podopiecznych. W tej chwili zaparkowanie w pobliżu szpitala graniczy z cudem, a samochody szukające miejsca utrudniają wyjazd okolicznym mieszkańcom z własnej posesji.

Lider listy Marcin Sypniewski powiedział: "Nie dość, że rodzice muszą szukać miejsca na parkingu, płacić za ten parking, to jeśli chcą zostać na dłużej z małym pacjentem, to płacą za możliwość spania na podłodze jak w hotelu. Tak wygląda darmowa służba zdrowia? Niestety tak wygląda smutna rzeczywistość".

Głównym gościem, a zarazem posłem działającym w dziedzinie służby zdrowia był poseł Konfederacji Paweł Skutecki. "Przekazuję tu obecnym dziennikarzom konkretne pomysły na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Niestety wieloletnie zaniedbania spowodowały, że aby uzdrowić ten system, potrzeba będzie około 15 lat! Zatem niezbędna jest zgoda wszystkich opcji politycznych. W tej chwili polski pacjent jest zakładnikiem wszystkich systemowych partii politycznych. My jednak prezentujemy swoje pomysły na służbę zdrowia".

W tej chwili po bezpłatnych studiach medycznych wielu młodych lekarzy od razu wyjeżdża za granicę. Ponosimy koszty kształcenia takich osób, a jako społeczeństwo nie odnosimy żadnych korzyści. "Rozwiązaniem tego problemu będą umowy podpisywane z młodymi studentami na początku kształcenia. Młody lekarz będzie miał do wyboru spłatę kosztów kształcenia lub odpracowanie np. na 5 lat w lokalnym szpitalu".

Paweł Skutecki przedstawił również pracę Rzecznika Praw Pacjentów: "Szanowni Państwo Rzecznik Praw Pacjentów to martwa instytucja. Koszt pracy w ostatnich czterech latach to aż 13 milionów, a było to zaledwie 11 interwencji! To jest jakiś żart?".

"Niezwykle ważną kwestią jest również profilaktyka. Zmniejszenie podatków na siłownię i sprzęt sportowy to podstawa. Profilaktyka zdrowotna nie powinna być traktowana jako luksus" - podsumował Poseł Skutecki.

materiał: Konfederacja Bydgoszcz

Oceń artykuł: 2 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  arnold, w dniu 20-09-2019 20:48:16 napisał:

  każdy z tych baranów ma dziwne pomysły czy to PO czy reszta bandy Chore jest aby na operacje czy zabiegi trzeba było czekać latami bo panom w szpitalu grafik nie pozwala Druga sprawa Lekarze i pielęgniarki z powołania powinni być docenieni ale cwaniaki i tacy co tylko od drzwi krzyczą że pacjent zdrowy albo po co przyszedł to powinni mieć zakaz wykonywania zawodu Służba zdrowia to tak samo jak inne branże Jest jest dobry zarządca i ludzie którzy chcą coś zmienić i robić dobrą robotę to zmiany są nie potrzebne

  odpowiedz

  • 4 (4)

  mappet show, w dniu 20-09-2019 21:13:52 napisał:

  Ludzie w większości utyskują na służbę zdrowia a potem głosują na tych co im taki system od lat serwują. W weterynarii nie ma kas chorych dla np. psów i nikt nie czeka miesiącami. Zatem zwierzak jest załatwiany od ręki. A ludzie bezmyślnie głosują na ferajnę z PiS, PO PSL i SLD. Doczekacie się prędzej śmierci a nie normalnych usług lekarskich.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Oskar, w dniu 21-09-2019 04:45:41 napisał:

  Nie stać cię te 3 zł zapłacić to się weź za robotę

  odpowiedz

  • 1 (3)

  PETENT CAŁOROCZNY, w dniu 21-09-2019 05:54:27 napisał:

  50 lat uzdrawiają służbę zdrowia i nic to samo jest więc niech już się nie dadzą sobie siana

  odpowiedz

  • 2 (10)

  dobrzepoinformowany, w dniu 22-09-2019 09:02:16 napisał:

  Aby uzdrowić system, należy zlikwidować wszystkie śmieszne partie, które udając Polaków walczą z PiS, by zniszczyć kościół, sprowadzić dzikich afrykańskich imigrantów, wysprzedać resztę co Polskie. Gdyby PiS nie wygrał poprzednich wyborów Polski by już nie było. Byłoby już to samo co w krajach, gdzie palą się samochody, są niszczone i okradane sklepy, gwałcone kobiety. Jak myślicie, w jakim celu platforma likwidowała Policję i wojsko! Własnie po to by nikt nie miał się jak bronić przed uchodźcami, co by nigdy już nie stracili władzy. A o lepszym życiu można byłoby tylko pomarzyć!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (12)

  pol70, w dniu 22-09-2019 09:10:24 napisał:

  Tylko PiS jest jedynym gwarantem lepszego życia dla Polaków. Żaden rząd w powojennym okresie nie zrobił tyle dla Polski i Polaków co zrobił PiS i to w okrasie gdzie antypolskie ugrupowania przeszkadzają jak tylko mogą!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Obserwator, w dniu 22-09-2019 14:00:34 napisał:

  Mam przemyślane decyzje. Nie słucham nikogo, tylko własnego sumienia. Myślę o swoich dzieciach.. Nie oddam swojego głosu nikomu.I żebym miał 40 stopni gorączki, żebym zdychał, żeby się paliło lub cały świat się walił, żeby mnie mieli zanieść lub miałbym się zaczołgać – pójdę na wybory i zagłosuję przeciwko pis

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Budowa stanu surowego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nowoczesne zabiegi laserowe
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Szafy przesuwne
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)