Dziś mamy 26 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji zasiliło 35 mundurowych

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyjął ślubowanie od nowo # przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło tym razem 35 mundurowych. Uroczystość była także okazją do szczególnych gratulacji. Usłyszeli je od Komendanta policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski „podkomisarza”.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, który podkreślił rolę młodych policjantów w kształtowaniu wizerunku formacji oraz wagę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił zobowiązanie przyjęte przez młodych funkcjonariuszy wiążące się z wyborem zawodu policjanta. Szef kujawsko-pomorskich policjantów zwrócił się także do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu, które przygotuje młodych funkcjonariuszy do zawodu. Kapelan zwrócił szczególną uwagę na konieczność ciągłego samodoskonalenia i kształtowania także sumienia młodych policjantów.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 13, do Torunia 2, do Grudziądza 4, do Inowrocławia 5, do Lipna 2, do Nakła 2 i po jednym do: Chełmna, Świecia, Sępólna, Żnina oraz 3 do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Legionowie.

GRATULUJEMY! Policjantom składającym dziś ślubowanie i życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia na szkoleniu!

Uroczystość była doskonałą okazją do gratulacji i wręczenia okolicznościowych upominków nowo mianowanym Oficerom Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przywitał ich i gratulował pomyślnie zdanych egzaminów oraz życzył policjantom dalszych sukcesów. Na stopień podkomisarza mianowanych zostało 41 policjantów.

materiał: kom. Przemysław Słomski 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  Teddy, w dniu 27-01-2020 19:25:29 napisał:

  Zarobią na laptopa i się zwolnią jak tylko na nich trochę nakrzyczą w szkole policji. Już tak bywało. Albo ktoś znowu będzie chciał skoczyć z okna hehe

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Brawo , w dniu 27-01-2020 19:27:56 napisał:

  Po przyjmowali plecaków brawo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Pasy, w dniu 27-01-2020 19:45:07 napisał:

  Ruda tańczy jak szalona

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Ludek, w dniu 27-01-2020 20:43:21 napisał:

  Raczej czolgistow przyjeli do wojska a nie do policji.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Cna, w dniu 27-01-2020 23:51:58 napisał:

  Policyjny portal Nakło24 non stop policja policja łapanki policja od rana do wieczora jak by nie było innych wiadomości żenada

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Służba, w dniu 28-01-2020 07:25:28 napisał:

  Gratuluję i wytrwałości życzę przez min.25 lat na obecnych zasadach

  odpowiedz

  • -3 (3)

  nikuś, w dniu 28-01-2020 09:12:47 napisał:

  Brawo młodzi policjanci! Szkoda, że do Nakła przewidziano tylko dwóch, bo tak rzadko ich widzę na ulicach.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Kali, w dniu 28-01-2020 17:33:30 napisał:

  To są policjanci? Prędzej teletubisie. Policjant powinie wygladać,a nie takie szpadyzory zbieracie do pokebola.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Włościanka, w dniu 28-01-2020 20:27:51 napisał:

  Z czego się tu cieszyć? Z następnych umorzaczy dochodzeń i poprawiaczy statystyk, wykrywalności! Przecież trafią pod skrzydła naszych gnuśnych niezgułów i zdziadzieją!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Aa, w dniu 28-01-2020 21:03:56 napisał:

  Ot i cała prawda.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mario, w dniu 29-01-2020 09:50:30 napisał:

  Oni maja bronić naszego bezpieczeństwa? Hahaha

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pytam, w dniu 30-01-2020 21:54:28 napisał:

  dają teraz chociaż 3000 na start?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Bza, w dniu 31-01-2020 01:23:38 napisał:

  Najważniejszą figurą na uroczystości był oczywiście ksiądz. Niedługo jak będą otwierać szalet to też będzie ksiądz i go poświęci.Ciemnogród a wydawało mi się ze żyje w XXI wieku a nie w średniowieczu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Wulkanizacja
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szafy przesuwne
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)