Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

28 maja 2015

Słoneczko ich nie opuszczało

fot. Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica

fot. Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica

W dniach 23-24 maja Fundacja Staszica zorganizowała 2-dniowy spływ kajakowy po rzece #Noteć w ramach projektu „Z nurtem i pod prąd” dofinansowanym przez Powiat Nakielski.

Start odbył się z Przystani w Nakle nad Notecią. Po wysłuchaniu instrukcji ratowników wyruszyliśmy w drogę. Mimo, że dla niektórych osób był to pierwszy spływ w życiu to każdy dzielnie sobie radził. Pierwszy przystanek był w Chobielinie. Tam musieliśmy pokonać kilkanaście metrów transportując kajaki drogą lądową.

Po krótkiej przerwie, bez większych problemów ruszyliśmy dalej. Podczas trasy wszyscy rozmawialiśmy ze sobą nie okazując większych oznak zmęczenia. W dobrych nastrojach dotarliśmy do drugiej śluzy w Turze. Tam podobnie jak w Chobielinie musieliśmy przenieść nasze kajaki.

Ostanie już przenoszenie odbyło się kawałek przed Zamościem. Całą trasą musieliśmy płynąc pod prąd i trochę odczuliśmy zmęczenie jednak bez większych przeszkód dotarliśmy do Zamościa koło Rynarzewa, gdzie był nasz nocleg. Po wyjściu z wody zabraliśmy się za rozbijanie namiotów, co poszło nam całkiem sprawnie.

Kolejnym punktem naszego spływu było rozpalenie ogniska. Całodzienne płynięcie jednak spala trochę kalorii, więc było co uzupełniać. Każdy z niecierpliwością zabrał się za pieczenie kiełbasek. Miło spędziliśmy wieczór przy ognisku, grając na gitarze i śpiewając piosenki. Nad ranem wykończeni aktywnym dniem i wieczorem poszliśmy spać.

W niedziele słońce na tyle szybko wstało, że nam również nie pozwoliło długo spać w nagrzanych namiotach. Zwinęliśmy więc biwak, zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy w drogę powrotną. Niedzielna trasa była już łagodniejsza, płynęliśmy z prądem. Pogodę oczywiście zamówiliśmy sobie wcześniej.

Słoneczko nas nie opuszczało. Po drodze oglądaliśmy otaczające nas zewsząd widoki przyrody. Opaleni, cali i w komplecie dotarliśmy w niedzielne popołudnie na Przystań w Nakle nad Notecią. Oddaliśmy swoje kajaki, pożegnaliśmy się i zadowoleni zakończyliśmy spływ.

Szczególne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatu Nakielskiego za możliwość pozyskania dofinansowania na realizacje projektu „ Z nurtem i pod prąd” oraz nieodpłatne wypożyczenie kajaków. Podziękowania również dla Sołtysa Zamościa i Burmistrza Gminy Szubin za udostępnienie miejsca do rozbicia namiotów. Wielkie podziękowania również dla komandora i ratowników, którzy prowadzili spływ, właściciela firmy MagTravel panu Wojtkowi Tyborskiemu, który udostępnił busa dla naszych bagaży oraz wolontariuszom Jagodzie Król i Bartkowi Wiśniewskiemu, którzy przygotowali i koordynowali spływ.

Materiał: Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica

Oceń artykuł: 31 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Antyekipowcy, w dniu 30-05-2015 13:50:51 napisał:

  Ludzie z Ekipy nawet się za przeproszeniem się ''wpieprzyli" na spływ.Jednak uwielbiają byc sławni i zawsze w obiektywie aparatu. żal..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  ins , w dniu 04-06-2015 13:13:29 napisał:

  Wszystko ładnie, pięknie, super sprawa dla młodzieży. Popieram takie inicjatywy. Jest tylko jedno ale - ratownicy ( pytanie czy mają odpowiednie uprawnienia z ratownictwa kajakowego), którzy powinni ubezpieczać uczestników "prowadzili" spływ . Jakoś nie widzę instruktorów, którzy powinni zabezpieczać i prowadzić spływ( wg ustawy Polskiego Związku Kajakowego.)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Meble młodzieżowe i dziecięce
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Meble pokojowe
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)