Dziś mamy 23 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

Skra Paterek rozegrała kolejne mecze. Spotkania były bardzo zacięte

fot. Radosław Hyży

fot. Radosław Hyży

W sobotę 25.01 odbyła się 6 kolejka Białobłockiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w # kategorii Orlik, w której dzielnie radzą sobie zawodnicy Skry Paterek.

Po 5 kolejkach (10 rozegranych meczach) Skra z kompletem punktów zajmowała pierwsze miejsce w lidze wyprzedzając o 3 punkty drugi zespół w tabeli - Tęcze Bydgoszcz.

Właśnie w 6 kolejce doszło do rewanżowego pojedynku między Skra, a Tęcza Bydgoszcz (w pierwszym meczu było 6:5 dla Skry). Emocji nie brakowało. Mecz był bardzo zacięty i mimo wielu okazji zawodnicy Skry nie potrafili postawić kropki nad i i zdobyć bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Skry, która umocniła się na pozycji lidera.

W drugim spotkaniu tego dnia Skra zmierzyła się z Victoria Niemcz II. Dobra gra pozwoliła na kontrolowanie meczu od początku do końca, co przełożyło się na wynik - 3:0 dla Skry.

Po 6 kolejkach Skra jest liderem ligi. Z kompletem zwycięstw pewnie zmierza po pierwsze miejsce w lidze wyprzedzając drugą w tabeli Tęcze Bydgoszcz o 9 pkt (dziewczynki przegrały swoje drugie spotkanie). Do końca ligi pozostały dwie kolejki!

Skra występuje w składzie: Aleksander Jaruzal, Mateusz Palicki, Filip Izajasz, Dominik Zawistowski, Tobiasz Górny, Kacper Pogoda, Jonatan Lipski, Filip Warzybok, Maksymilian Staniewski oraz Szymon Danielewski. Trenerem zespołu jest Piotr Bialka.

Kolejna kolejka już w najbliższa sobotę, trzymajmy zatem kciuki za zawodników Skry!

materiał: Radosław Hyży 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)