Dziś mamy 26 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

Siatkarze coraz bliżej awansu na Igrzyska. Nakło z kompletem zwycięstw!

fot. Jacek Kiersznicki

fot. Jacek Kiersznicki

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w # Nakle odbyła się trzecia runda eliminacji w piłce siatkowej mężczyzn do finałów XVI IOSW LZS "Tokyo 2020" w Sępólnie Krajeńskim.

12 drużyn, które wywalczyły awans do tej rundy zostało podzielonych na 3 grupy po 4 reprezentacje. Zespół z Nakła trafił do  grupy B razem z drużynami Janowca Wlkp., Świecia i Dąbrowy Chełmińskiej.

Otwarcia turnieju dokonał Jacek Kiersznicki - przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Spotkania sędziował Krzysztof Elbor z Kuj-Pom. Związku Piłki Siatkowej, opiekę medyczną zabezpieczała pani Dorota Murach-Jagła.

Wyniki spotkań:
Janowiec - Świecie 0:2 (16:25, 21:25)
Nakło - Dąbrowa 2:0 (25:19, 25:18)
Świecie - Nakło 0:2 (16:25, 18:25)
Dąbrowa - Janowiec 2:1 (25:17, 22:25, 15:8)
Świecie - Dąbrowa 0:2 (16:25, 13:25)
Nakło - Janowiec 2:0 (25:21, 25:9)

Klasyfikacja końcowa:
1. Nakło: 9 pkt. - sety: 6:0
2. Dąbrowa Chełmińska: 5 pkt. - sety: 4:3
3. Świecie: 3 pkt. - sety: 2:4
4. Janowiec Wlkp.:1 pkt. - sety: 1:6

Nakielanie nie byli gościnni jako gospodarze bez problemów wygrali swoje mecze. Zespoły Nakła i Dąbrowy Chełmińskiej wywalczyły awans do czwartej ostatniej rundy. W tej rundzie zostanie rozegrany tylko jeden mecz. Jego zwycięzca wywalczy awans na Igrzyska. Z kim reprezentacja Nakła zagra dowiemy się po zakończeniu rozgrywek w pozostałych grupach. Mecz zgodnie z regulaminem musi odbyć się do 10 marca.

Zespół z Nakła zagrał w składzie: Łukasz Blamowski, Maciej Tomczyński, Jan Kwasigroch, Mateusz Rogaliński, Waldemar Wnuk, Adrian Giers, Dawid Majewski, Tomasz Piniarski, Andrzej Manowski. Tomasz Marach, Dawid Chmara. Opiekun - Jacek Kiersznicki. 

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy wygranej dającej awans. Organizatorami zawodów byli: Rada Miejsko-Gminna LZS i spółka Nakielski Sport.

materiał: Jacek Kiersznicki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)