Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
11 października 2017

Sesyjny dzień przedstawicieli organizacji pozarządowych

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek w gmachu urzędu marszałkowskiego w Toruniu odbyła się sesja Sejmiku #Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a bezpośrednio po niej Rada Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa.

Obrady Sejmiku NGO rozpoczęły się od prezentacji możliwości szkoleniowych i konsultacyjnych realizowanych nieodpłatnie w ramach projektu Trener NGO przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej, na rzecz organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa. Po prezentacji pan Jan Grabowski przedstawił wyniki ankiet przeprowadzonych wśród organizacji pozarządowych, dotyczących współpracy NGO z samorządem województwa. W dalszej części sesji delegaci pozytywnie zaopiniowali Program współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2018.

Po długiej dyskusji Sejmik NGO podjął uchwałę o wystosowaniu wniosku do urzędu marszałkowskiego o ustalenie minimalnego progu procentowego, w stosunku do wartości wnioskowanych kwot w przyznawanych dotacjach, w ramach otwartych konkursów w roku 2018.

Sesja zakończyła się prezentacją możliwości pozyskiwania środków finansowych z funduszy Komisji Europejskiej.

Rada Działalności Pożytku Publicznego, w której skład oprócz przedstawicieli sektora pozarządowego, wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody, skupili się przede wszystkim na konsultacji i zaproponowaniu zmian do Programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2018. RDPP wysunęła cztery propozycje, które zostaną przedstawione na posiedzeniu Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego:
- wprowadzenie obowiązkowych ankiet podsumowujących dla beneficjentów środków samorządu województwa, jako załącznik do zawartego w generatorze ofert – sprawozdania;
- przygotowanie regulaminu funduszu regulującego możliwości pozyskania nieoprocentowanych pożyczek dla organizacji pozarządowych realizujących projekty zewnętrzne;
- zobligowanie organizacji organizującej Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, do zapewnienia przestrzeni konsultacyjnej wśród uczestników;
- zaznaczenie w priorytetowych obszarach zadań publicznych, tych które odnoszą się do daty odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z przypadającą 100 rocznicą tych wydarzeń.
Warto w tym miejscu nadmienić, że próba stworzenia funduszu pożyczkowego dla organizacji pozarządowych na szczeblu wojewódzkim, wzorowana jest na istniejącym w Powiecie Nakielskim systemie udzielania nieoprocentowanych pożyczek dla NGO realizowanym przez Starostwo Powiatowe.

Zapraszamy na Forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych powiatu nakielskiego „Lepszy przykład niż wykład”, organizowane przez Zarząd Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk", Starostwo Nakielskie oraz Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Nakielskiego, które odbędzie się w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie 21 października 2017 r., początek godz. 10.00

Materiał: Paweł Gorecki - członek RDPP i Sejmiku NGO

Oceń artykuł: 34 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Nowe stylizacje
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)