Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
10 lipca 2018

Sesja Sejmiku Dzieci i Młodzieży. Do udziału zaproszono harcerzy

fot. pow.

fot. pow.

Po raz kolejny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Samorząd Województwa #zorganizował spotkanie pn. „Sejmik Dzieci i Młodzieży”. W tym roku – z racji ustanowienia roku 2018 Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego – do udziału w czerwcowej sesji zaproszono druhów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Toruńska sesja była dla dzieci i młodzieży okazją do zajęcia ław i wcielenia się przez jeden dzień w rolę radnych. Tematem przewodnim spotkania było 100-lecie niepodległości Polski oraz prezentacja i dyskusja nad wkładem organizacji harcerskich w wieloaspektowy czyn niepodległościowy. Rezultatem debaty było podjęcie przez harcerzy wspólnego stanowiska nawiązującego do idei wolności, niepodległości i etosu harcerskiego (poniżej do pobrania).

Opracowanie: Monika Oleś - na podstawie informacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0
Pliki do pobrania
Stanowisko uczestników Sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży Województwa Kujawsko-Pomorskiego.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)