Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Sesja Sejmiku Dzieci i Młodzieży. Do udziału zaproszono harcerzy

fot. pow.

fot. pow.

Po raz kolejny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Samorząd Województwa #zorganizował spotkanie pn. „Sejmik Dzieci i Młodzieży”. W tym roku – z racji ustanowienia roku 2018 Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego – do udziału w czerwcowej sesji zaproszono druhów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Toruńska sesja była dla dzieci i młodzieży okazją do zajęcia ław i wcielenia się przez jeden dzień w rolę radnych. Tematem przewodnim spotkania było 100-lecie niepodległości Polski oraz prezentacja i dyskusja nad wkładem organizacji harcerskich w wieloaspektowy czyn niepodległościowy. Rezultatem debaty było podjęcie przez harcerzy wspólnego stanowiska nawiązującego do idei wolności, niepodległości i etosu harcerskiego (poniżej do pobrania).

Opracowanie: Monika Oleś - na podstawie informacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0
Pliki do pobrania
Stanowisko uczestników Sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży Województwa Kujawsko-Pomorskiego.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)