Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Seniorzy słuchali wykładu. Burmistrz mówił o gminnych przedsięwzięciach

fot. MM

fot. MM

W miniony wtorek w Nakielskim Ośrodku Kultury# odbył się drugi wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Miasto i Gmina Nakło nad Notecią na przestrzeni ostatnich lat”. Poprowadził go sam burmistrz Nakła Sławomir Napierała.

Nakielski włodarz na wstępie opowiedział przybyłym na wykład seniorom o początkach swojej pracy w nakielskim samorządzie oraz o zmianach w gminie Nakło, które zaszły na terenie ostatnich lat. Ponadto burmistrz wypowiedział się w temacie wielu zaplanowanych oraz realizowanych już inwestycji na terenie miasta. Wśród aktualnie realizowanych przedsięwzięć gminy Nakło wymieniono m.in. Centrum Rozwoju Społecznego przy ul. Gimnazjalnej, remont ul. Gepperta, budowa mieszkań przy ul. Mroteckiej oraz na zbiegu ulic Dworcowej i Bydgoskiej.

Sławomir Napierała sporo czasu poświęcił również zrealizowanej już inwestycji Park&Ride przy ul. Nowej oraz planach PKP związanych z budową tunelu łączącego wspomniany parking z nakielskim dworcem kolejowym. Burmistrz przedstawił także plany inwestycyjne gminy – zarówno te bliższe, jak np. przebudowa stadionu miejskiego czy targowiska przy ul. Krzywoustego oraz te nieco bardziej odległe, jak chociażby remont nakielskiego amfiteatru.

Spotkanie było również idealną okazją do pochwalenia się inwestycjami, które gminie udało się w ostatnich latach zrealizować. Oprócz wspomnianego Park&Ride, burmistrz opowiedział kilka ciekawostek związanych z remontem sali kinowo–widowiskowej w Nakielskim Ośrodku Kultury. Na zakończenie Sławomir Napierała odniósł się do kwestii związanej z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego w centrum Nakła. Podkreślił, że gmina uzyskała już stosowne pozwolenie od starosty nakielskiego i niebawem zacznie wcielać w życie swoje plany.

Oceń artykuł: 22 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (26)

  bydgoszcz24, w dniu 20-10-2021 10:27:58 napisał:

  A GDZIE MASECZKI? Ładnie się tam bawicie widzę - przez takich ignorantów przybywa zachorowań. Sprawa będzie zgłoszona na policję!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (17)

  Krystyna, w dniu 20-10-2021 10:56:14 napisał:

  Dziękujemy za piękny wykład. Prosimy o więcej takich spotkań, może teraz ze starostą. Dobrze wiedzieć co się dzieje w gminie i w powiecie.

  odpowiedz

  • 7 (11)

  karol, w dniu 20-10-2021 11:52:44 napisał:

  oj gadać to on potrafi niestety tylko krasomówca

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Duda , w dniu 20-10-2021 14:02:36 napisał:

  Zwykły prestidigitator, a nie wykładowca

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Longina, w dniu 20-10-2021 14:26:52 napisał:

  Bardzo mi się podobało, w takim miejscu człowiek czuje że żyje. Żałuję, że nie byłam na inauguracji.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Krytyk Społeczny, w dniu 20-10-2021 14:29:53 napisał:

  Jako mieszkańca i podatnika boli to,że mamy w Nakle stagnację inwestycyjną.Wskazane,wymienione przez Burmistrza inwestycje owszem są-jak wszystkie ważne ale....na miarę wsi a nie miasta.Druga kwestia,galopujące zadłużenie i życie Gminy na kredyt.Kolejna rzecz,to brak wizji rozwoju i strategii dla sprowadzenia w nasze gościnne progi dużego inwestora,który zasili rynek pracy i gminną kasę poprzez podatki.Strefa ekonomiczna jest praktycznie martwa.Wykorzystujmy też mądrze programy unijne,jak czynią to inne Gminy.Czy u nas nie ma odpowiedniej osoby,lub sztabu osób,które by potrafiły te środki pozyskiwać-? Tkwimy od lat w beznadziei postępu i rozwoju jako Gmina.Jak wygląda miasto chyba każdy każdego dnia,tygodnia,miesiąca i na przestrzeni lat widzi.Czas moim zdaniem powierzyć władzę ludziom młodym,myślącym pro-rozwojowo,pro-europejsko i mających wizję.Czas najwyższy odsunąć całkowicie od władzy ludzi minionego pokolenia osadzonych w realiach głębokiego PRL-u i całkowicie zagubionych we współczesnym świecie.Inaczej to miasto,ta Gmina stanie się skansenem jak...Biskupin

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Józek, w dniu 20-10-2021 20:58:26 napisał:

  Jeszcze się taki burmistrz nie urodził żeby wszystkim Nakielanom dogodził.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Obatel, w dniu 20-10-2021 20:59:43 napisał:

  Ruch jednokierunkowy w Nakle - to będzie hit!!! Myślenie nie ma jednak przyszłości !!!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  JS, w dniu 20-10-2021 21:27:46 napisał:

  Duzo robi dla miasta zeby jeszcze ludzi traktowal jak ludzi z szacunkiem.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Hehe, w dniu 21-10-2021 06:03:47 napisał:

  Ja się cieszę z rowerów miejskich. W sam raz na zimę. Będzie można kółeczka kręcić na nowym parkingu, gdyż tam pusto, że ho ho....

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Vortex, w dniu 21-10-2021 07:01:17 napisał:

  Stołkowiec. Znalazł sobie nową publikę i trenuje, bo mu się wyższy stołek marzy, więc wybrał podatny elektorat

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Stanisłąw, w dniu 21-10-2021 08:25:38 napisał:

  Ja jestem zadowolony z wykładu. Brakuje nam tego typu spotkań. Dziękuję za to UTW.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kapusta biała
0,99PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)