Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2020

Seniorka nie dała się zwieść. Prawdopodobnie była to próba oszustwa

Mieszkanka Nakła nie dała się zwieść deklaracji o zwrocie gotówki z tytułu nadwyżki za pobór #wody. I bardzo słusznie, bo prawdopodobnie była to próba oszustwa. Policja apeluje do mieszkańców, by brać przykład z zachowania kobiety i dbać o swoje mienie.

Zgłoszenie o tym, że do mieszkań przy jednej z nakielskich ulic pukają osoby przedstawiające się za pracowników wodociągów, dyżurny nakielskiej policji otrzymał 16.01.20 przed godz. 11.00. Jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszającą, do jej mieszkania zapukał mężczyzna niskiego wzrostu, w okularach i czapce z daszkiem na głowie. Towarzyszyła mu kobieta posługująca się prawdopodobnie językiem rosyjskim. Para oświadczyła seniorce, że są z wodociągów i zamierzają zwrócić zgłaszającej pieniądze z tytułu nadpłaty za pobór wody.

Seniorka nie dała się zwieść. Wyprosiła niechcianych gości i natychmiast skontaktowała się z wodociągami, aby zweryfikować, czy pracownicy tej instytucji faktycznie wydają lokatorom gotówkę z tytułu nadpłat. Okazało się, że nikt z pracowników takiego zadania nie wykonuje.

Wszystko wskazuje na to, że była to próba oszustwa. Na szczęście seniorka sama skutecznie temu zapobiegła wypraszając z mieszkania niechcianych gości i weryfikując informacje przez nich przekazane u źródła.

Niech zachowanie kobiety posłuży za przykład, jak chronić się przez oszustami. A mieszkańcy powiatu niech będą ostrożni i w przypadku wizyt osób podających się za pracowników różnego rodzaju instytucji, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, weryfikują z kim mają do czynienia.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło/red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)