Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2017

"Sen o szpadzie". O Józefie Piłsudskim opowiedziała Małgorzata Jarocińska

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

W czwartek, 9 listopada w nakielskiej bibliotece oraz w WDK w Ślesinie odbyło się spotkanie # poświęcone Józefowi Piłsudskiemu, które poprowadziła Małgorzata Jarocińska.

W 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji Sejm RP ogłosił rok 2017 rokiem Marszałka. W ramach jego obchodów, ale i zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle w czwartek, 9 listopada zaprosiła czytelników na gawędę historyczno-literacką Małgorzaty Jarocińskiej pt. ”Sen o szpadzie” – o Józefie Piłsudskim”.

W Ślesinie, a następnie w Nakle prelegentka opowiadała o Marszałku Józefie Piłsudskim i jego walce o niepodległość ojczyzny. Pani Małgorzata swą barwną gawędę przeplatała poezją Edwarda Słońskiego, Stanisława Balińskiego i Leopolda Staffa oraz fragmentami pieśni patriotycznych.

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ciekawe, w dniu 15-11-2017 20:11:33 napisał:

    może p.knola zastapi p. Kunert?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
STOLIKI NOCNE
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Makijaż ślubny
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)