Dziś mamy 21 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Sektor przedsiębiorstw w kujawsko-pomorskim. Podsumowanie sierpnia

fot. archiwum

fot. archiwum

W województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu 2019 roku przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 8,8% niż rok wcześniej.

W sierpniu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 267,5 tys. osób, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto – 4477,95 zł.

Przeciętne miesięczne zatrudnienie

W województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu 2019 roku w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych było 267,5 tys. osób. Średnio było to o 3,0% więcej niż w sierpniu 2018 roku.

Województwo kujawsko-pomorskie w sierpniu 2019 roku pod względem dynamiki przeciętnego zatrudnienia w stosunku do ub. roku zajęło 7 lokatę w rankingu województw. Największy wzrost zatrudnienia wystąpił w województwie podlaskim (o 5,0%), lubelskie (o 4,7%) i małopolskim (o 4,2%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie

W województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu 2019 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 8,8% niż rok wcześniej natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca niższe o 2,3%.

Województwo kujawsko-pomorskie w sierpniu 2019 roku pod względem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zajęło 10 lokatę w rankingu województw. Było ono o 12,6% niższe niż średnio w kraju (5125,26 zł). Najlepiej zarabiali pracownicy w województwie mazowieckim (6053,18 zł). Gorzej niż w województwie kujawsko-pomorskim wynagradzani byli pracownicy w województwie warmińsko-mazurskim (4178,54 zł), podkarpackim (4261,00 zł), lubelskim (4305,50 zł), świętokrzyskim (4305,95 zł), podlaskim (4453,56 zł) i lubuskim (4454,95 zł).

materiał: Michał Cabański/Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
BDG-OBR.0610.87.2019.1_ZAŁ1.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (4)

  obserwator, w dniu 22-09-2019 08:51:12 napisał:

  PiS to jedyny gwarant lepszego jutra dla Polaków, bez afrykańskich dzikich imigrantów, bez śmiesznych małżeństw z udziałem niewinnych dzieci, kolorowych marszów i niszczenia kościoła!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Obserwator, w dniu 22-09-2019 09:45:04 napisał:

  śmieszny człowieczku, kościół sam się niszczy, wspólczuję ci jeśli bronisz pedofilów w kościele i złodzieja z Torunia. Drodzy przedsiębiorcy, chcecie zbankrutować głosujcie na pis. Ta patologiczna partia niszczy Polskę niczym rak. Wasze dzieci i wnuki będą spłacać długi po rządach tych wspolczesnych bolszewików. Dzień w którym Polacy odsuną pis od władzy ogłoszony zostanie świętem narodowym

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Obserwator, w dniu 22-09-2019 09:49:12 napisał:

  Sądząc po wypowiedzi i sposobie w jaki określasz innych ludzi, to rozumiem, że jesteś dobrym chrześcijaninem który głosi naukę kościoła

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Makijaż na każdą okazję
Sprzedaż opon
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Pieczątki Colop
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)