Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Schody w dorosłość. Zajęcia profilaktyczne dla młodzieży

fot. chor. Justyna Sejdowska

fot. chor. Justyna Sejdowska

Jak można bezpiecznie zorganizować swój czas wolny? Jak sobie radzić kiedy się złościmy? #Czy agresja i złość jest tym samym? Jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania prawa? Czy decyzje podjęte w młodym wieku mają wpływ na naszą przyszłość? Czy możemy kontrolować swoje myśli i emocje? Jak emocje mogą wpłynąć na nasze zachowanie? Na te i szereg innych pytań funkcjonariuszki z potulickiej jednostki penitencjarnej udzieliły odpowiedzi uczniom ze Szkoły Podstawowej w Potulicach.

Zajęcia profilaktyczne

W Szkole Podstawowej w Potulicach odbyły się zajęcia profilaktyczne poprowadzone przez kpt. Agnieszkę Lewandowską oraz chor. Justynę Sejdowską. Poruszono tematykę związaną z konstruktywnymi formami spędzenia wolnego czasu w kontekście zbliżających się ferii zimowych, które zaczynają się w województwie kujawsko-pomorskim. Celem zajęć było także kształtowanie umiejętności  komunikacyjnych oraz stosowania komunikatu JA, poczucia odpowiedzialności za siebie oraz kształtowanie postaw w sytuacji zagrożeń.

O decyzjach…

O tym, że decyzje podejmowane w młodym wieku mogą zaważyć nawet na dalekiej przyszłości nie trzeba przekonywać. Konsekwencje nieprzestrzegania i łamania obowiązującego prawa mogą okazać się poważne i długoterminowo determinować dalsze życiowe wybory. Uświadamianie, edukowanie, pokazywanie szerszej perspektywy, ale też kształtowanie umiejętności interpersonalnych stanowi ważny aspekt rozwoju młodych osób. Przeprowadzone zajęcia stanowią jedynie wstęp do dalszych spotkań i nabywania nowych umiejętności!

Serdecznie dziękujemy za Waszą aktywność podczas zajęć i stworzenie miłej atmosfery.

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)