Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Schody w dorosłość. Zajęcia profilaktyczne dla młodzieży

fot. chor. Justyna Sejdowska

fot. chor. Justyna Sejdowska

Jak można bezpiecznie zorganizować swój czas wolny? Jak sobie radzić kiedy się złościmy? #Czy agresja i złość jest tym samym? Jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania prawa? Czy decyzje podjęte w młodym wieku mają wpływ na naszą przyszłość? Czy możemy kontrolować swoje myśli i emocje? Jak emocje mogą wpłynąć na nasze zachowanie? Na te i szereg innych pytań funkcjonariuszki z potulickiej jednostki penitencjarnej udzieliły odpowiedzi uczniom ze Szkoły Podstawowej w Potulicach.

Zajęcia profilaktyczne

W Szkole Podstawowej w Potulicach odbyły się zajęcia profilaktyczne poprowadzone przez kpt. Agnieszkę Lewandowską oraz chor. Justynę Sejdowską. Poruszono tematykę związaną z konstruktywnymi formami spędzenia wolnego czasu w kontekście zbliżających się ferii zimowych, które zaczynają się w województwie kujawsko-pomorskim. Celem zajęć było także kształtowanie umiejętności  komunikacyjnych oraz stosowania komunikatu JA, poczucia odpowiedzialności za siebie oraz kształtowanie postaw w sytuacji zagrożeń.

O decyzjach…

O tym, że decyzje podejmowane w młodym wieku mogą zaważyć nawet na dalekiej przyszłości nie trzeba przekonywać. Konsekwencje nieprzestrzegania i łamania obowiązującego prawa mogą okazać się poważne i długoterminowo determinować dalsze życiowe wybory. Uświadamianie, edukowanie, pokazywanie szerszej perspektywy, ale też kształtowanie umiejętności interpersonalnych stanowi ważny aspekt rozwoju młodych osób. Przeprowadzone zajęcia stanowią jedynie wstęp do dalszych spotkań i nabywania nowych umiejętności!

Serdecznie dziękujemy za Waszą aktywność podczas zajęć i stworzenie miłej atmosfery.

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)