Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2017

Sanacja "Czarnych" trwa trzeci rok. Jaki jest aktualny stan klubu?

Właśnie dobiega końca trzeci rok sanacji Klubu Sportowego "Czarni" rozpoczęty w 2015 roku. Nie # sposób więc nie dokonać podsumowania tego okresu i nie przedstawić aktualnego stanu Klubu będącego ikoną miasta i wyznacznikiem polskości na tych terenach, bowiem powstał od w 1923 r. jako przejaw ogromnej radości po niedawnym odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Jest to także okres rozpoczynający nijako przygotowania do obchodów jubileuszu 100-lecia jego istnienia, który powinien być obchodzony już za 6 lat - w 2023 roku.

Nie ulega żadnej wątpliwości, iż po nadaniu dopiero w marcu 2015 r. osobowości prawnej i rozpoczęciu organicznej pracy, m.in. rozwiązaniu zespołu seniorów ze względu na jego demoralizację, uzyskano obecnie stan pełnego ładu prawnego i organizacyjnego. Funkcjonuje bowiem klubowe biuro obsługi Klienta z pracującym w nim sekretarzem Klubu. Klub posiada również pełną obsługę prawną i księgową. Dopracowano się certyfikowanego ratownika medycznego w celu udzielania przedmedycznej pomocy w razie odniesionych urazów jednocześnie uzbrajając jego w niezbędny sprzęt i medykamenty.

Wszystkie hipotetycznie występujące ryzyka zostały także ubezpieczone od negatywnych ich następstw.

Klub prowadzi aktualnie zajęcia z siedmioma zespołami, takimi jak: piłkarskie przedszkole, żaki, orliki, młodzicy, trampkarze, juniorzy młodsi i starsi zapewniając tym samym hierarchię szkoleniową w piłkarskiej karierze. Mamy nadzieję, iż obchody jubileuszu uświetni już zespół seniorów i to wcale nie B-klasowy.

Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż każdy zespół ubrany został w jednolity o statutowych barwach komplet sportowy składający się na razie ze spodenek i koszulki.

Po raz pierwszy w historii Klubu piłkarze przebywali w okresie letnim na obozie szkoleniowym w Darłówku.

Jest rzeczą naturalną, iż mimo wielkiego wysiłku nie udało nam się do tej pory skonstruować sprawnych i drożnych kanałów zasilania finansowego Klubu. Biorąc pod uwagę, iż w procesie szkolenia piłkarskiego tworzymy wartość dodaną, która w przyszłości umożliwi niektórym chłopcom wykonywanie zawodu piłkarza i czerpanie stąd korzyści finansowych, nałożyliśmy na rodziców obowiązek uiszczania czesnego w wysokości 40 zł miesięcznie. Z obowiązku tego wywiązują się rodzice młodszych roczników natomiast rodzice starszych roczników nie dostrzegają szansy jaką stwarzamy ich synom.

Klub jest własnością Stowarzyszenia, ale ma prawo do ubiegania się o środki finansowe Gminy, której zadaniem statutowym jest finansowanie sportu. Gmina jednak, w nagrodę za sanację Klubu, w sposób radykalny obniżyła to finansowanie a w ostatnim roku nawet do poziomu poniżej jego egzystencji. I to może być zagrożeniem dla jego przetrwania i doczekania 100 lat.

Nie mniej jednak Klub jest już aktualnie przygotowany do przekształceń własnościowych i dla jego ratowania należy tą ścieżką rozpocząć poszukiwania sponsorów i właścicieli.

materiał: Lechosław Draeger - prezes Zarządu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 27

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)