Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Samodzielnie zbudowały pojazdy. Dla przedszkolaków była to świetna zabawa

fot.  Renata Szymańska

fot. Renata Szymańska

7 października 2020 roku w ślesińskim przedszkolu odbyły się Lego warsztaty, przygotowane #z wielką starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. W czasie tego spotkania przedszkolaki uczyły się programowania i konstruowania pojazdów zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tabletach.

Warsztaty miały charakter praktyczny, dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się z pozoru trudnego zadania, które okazało się dla wszystkich uczestników świetną zabawą. Mali inżynierowie konstruując i budując pojazdy z zaawansowanego zestawu klocków LEGO rozwijali kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne

W ostatniej części warsztatów dzieci wprawiły w ruch swoje pojazdy. Samodzielne wykonanie pojazdów sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji, umocniło ich wiarę we własne możliwości oraz dało kolejną szansę na kształcenie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności manualnych oraz współpracy poprzez pracę w parach.

Materiał: Renata Szymańska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)