Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2019

Ryszard Kamiński od dziś oficjalnie wiceministrem. Czym będzie się zajmował?

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Ryszarda Kamińskiego na stanowisko# podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Akt powołania wręczył dziś, 19 grudnia nowemu członkowi kierownictwa resortu minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Wiceminister Kamiński będzie zajmował się m. in. tematyką związaną z rozwojem obszarów wiejskich, mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką i doradztwem rolniczym.

Ryszard Kamiński jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), a także absolwentem ATR w Bydgoszczy. Od 2006 roku pracował w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie na stanowisku zastępcy, a następnie dyrektora KPODR. Wcześniej był m.in. adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w Warszawie. Opublikował ponad pięćdziesiąt artykułów w czasopismach i książkach naukowych, dot. aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Jest również rolnikiem, ma swoje gospodarstwo.

Brał aktywny udział w działalności organizacji społecznych. Między innymi był wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania, a także przez kilkanaście, lat do chwili obecnej, prezesem zarządu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.

Uczestniczył w kilku zespołach badawczych na poziomie europejskim m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy „Foresight Blueprint”. Jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Wczoraj pracę na stanowisku wiceministra zakończył Ryszard Zarudzki, który m.in. odpowiadał za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego i nadzorował Departament Strategii i Analiz.

Minister Ardanowski serdecznie podziękował Ryszardowi Zarudzkiemu za wielki wkład w prace MRiRW w minionej kadencji.

materiał: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń artykuł: 18 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  Rolniczka, w dniu 19-12-2019 20:24:53 napisał:

  Serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda ,wspaniały i odpowiedzialny człowiek na właściwym stanowisku .Jeszcze raz GRATULUJĘ

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Gość, w dniu 19-12-2019 20:54:20 napisał:

  "Nasz" człowiek w ministerstwie. Może się przydać ...

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Grzegorz, w dniu 19-12-2019 22:25:41 napisał:

  Gratulacje dla Rysia.Czlowiek inteligentny,zawsze jest sobą.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  Były mieszkaniec olszewki , w dniu 19-12-2019 22:56:05 napisał:

  Pierwszy artykuł gdzie żadnych negatywnych komentarzy. Swoją drogą Pan Ryszard "swój chłop" i do tego wykształcony. Potrafi dogadać się z ludźmi na każdym szczeblu i to widać chociażby tutaj po komentarzach. Serdeczne Gratulacje

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (20)

  Wojtczak, w dniu 20-12-2019 09:02:54 napisał:

  Nic go nie usprawiedliwia,został członkiem tego haniebnego rządu. Kto dziś w nocy oglądał obrady komisji obradującej nad ustawą represyjną wobec sędziów, zobaczył jak w Polsce stanowi się prawo. Hańba, hańba. Każdy kto w jakikolwiek sposób popiera ten rząd, jest temu współwinny. Tak nie robili nawet komuchy, tego nie ma nawet w Rosji a nie wiem czy w Turcji. Chłopie, skończyłeś się na dobre. Wstyd i hańba !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  N, w dniu 20-12-2019 20:09:47 napisał:

  Super wspaniały człowiek

  odpowiedz

  • 1 (1)

  my, w dniu 23-12-2019 14:26:26 napisał:

  Panie Ryszardzie serdeczne gratulacje, mialem przyjemnośc Pana poznać, o ile Pan przez te kilka lat się nie zmienił, to przewiduję w pańskim działaniu wiele sukcesów dla dobra wspólnego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Modne aranżacje
Remonty mieszkań
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)