Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2023

Ruszył nabór w gminnym programie. Dotacja na wymianę pieca

fot. pixabay

fot. pixabay

Kolejny rok gmina Nakło angażuje się w pomoc mieszkańcom przeznaczając z budżetu pieniądze na wymianę pieców.# Nabór już się rozpoczął, więc mieszkańcy, którzy chcą otrzymać gminną dotację mogą składać wnioski.

Poza programem rządowym Czyste Powietrze mieszkańcy, którzy chcą wymienić nieekologiczne źródła ciepła mogą także złożyć wniosek w programie gminnym. W tym roku, gmina Nakło zaplanowała na dotacje dla mieszkańców kwotę 200 tys. zł. Nabór wniosków rozpoczął się 3 stycznia i potrwa do końca września 2023 roku. Mieszkańcy mogą otrzymać dotację w wysokości 2 albo 2,5 tys. zł. Kwota 2 tys. zł będzie przyznana w przypadku wymiany starych kotłów i pieców domowych, węglowych na piece ze sterowanym procesem spalania i automatycznym dozowaniem paliwa stałego, zasilanych biomasą - pelletem. Wyższe dofinansowanie w kwocie 2,5 tys. zł można z kolei otrzymać jeżeli stare piece zostaną wymienione na ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, z wykorzystaniem pomp ciepła lub na zasilanie z miejskiej sieci ciepłowniczej lub przyłączenia do centralnego kotła gazowego istniejącego w lokalu, czy budynku. Ważne jest to, że wymianę pieca można rozpocząć dopiero, gdy zostanie podpisana umowa z gminą. Wzór wniosku i wszelkie konieczne do złożenia formularze znajdują się w biuletynie informacji publicznej gminy Nakło.

Liczy się kolejność składanych wniosków

Do wniosku należy dołączyć takie dokumenty jak: kopię tytułu prawnego do nieruchomości - akt własności lub umowa najmu ze zgodą właściciela, jeżeli wymiana ma dotyczyć ogrzewania piecem gazowym trzeba przedstawić projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę instalacji gazowej, albo wniosek o wydanie takiego pozwolenia. Kolejne z wymaganych dokumentów to kopia dokumentu o braku możliwości dołączenia się do sieci ciepłowniczej lub gazowej wystawionej przez operatora sieci. Jeżeli występuje więcej niż jeden właściciel, konieczna jest ich zgoda na takie przedsięwzięcie. Rolnicy i przedsiębiorcy muszą także złożyć informacje o przyznaniu tzw. pomocy de minimis. Należy także dołączyć zdjęcie pieca przeznaczonego do wymiany. Wnioski należy składać do nakielskiego urzędu pocztą, osobiście lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP. Liczy się kolejność składanych kompletnych wniosków, więc warto się spieszyć z wymianą pieca przed nadejściem kolejnego sezonu grzewczego. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nakielskiego urzędu. Można kontaktować się w tej sprawie z urzędem pod nr tel. 52 386 79 73 lub 669-001-651. Na tę chwilę w budżecie gminy zabezpieczono wspomniane 200 tys. zł, ale niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania ze strony mieszkańców, pieniędzy będzie więcej, podobnie jak było to w latach poprzednich.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Patryk , w dniu 31-01-2023 22:51:17 napisał:

  Szybciej idzie zarobić te 3 tysiące niż składać setki wniosków, welcome Poland

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krzych, w dniu 01-02-2023 17:46:00 napisał:

  Czy autor tego artykułu słyszał o pakiecie klimatycznym Fit for 55?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotokalendarze A3
35PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)