Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Ruszył konkurs ZUS. Weź w nim udział i wygraj nagrodę!

fot. ZUS

fot. ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcić seniorów# do korzystania z konta w banku. W tym celu zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

Internet i bankowość elektroniczna nie muszą być skomplikowane. Wie o tym najlepiej młode pokolenie. To właśnie dla nich ruszył konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Chcemy poprzez młodzież pokazać seniorom, że korzystanie z konta w banku, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne – mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji bydgoskiego oddziału ZUS.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda, stały i szybki dostęp do swoich pieniędzy, którymi można wygodnie dysponować, opłacać rachunki, robić zakupy przez internet, nie narażając się przy tym na kradzież, oszustwa np. „na wnuczka” lub „na policjanta” czy inne niebezpieczeństwa – dodaje Sylwia Bratkowska-Gburek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji toruńskiego oddziału ZUS.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Ich zadaniem jest wykonanie pracy, która będzie zachęcała w pomysłowy sposób do założenia i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace można przygotować indywidualnie lub zbiorowo, w zależności od wieku w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika lub materiał multimedialny. Na zwycięzców czekają nagrody. Łączna pula nagród wynosi 35 tys. zł- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 29 października 2021 r. Natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.zus.pl/konkursbzb. Wszystkich informacji udzielą również koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji. W oddziale ZUS w Bydgoszczy jest nim Joanna Karsznia. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 007 721, mail: joanna.karsznia@zus.pl. Z kolei w oddziale ZUS w Toruniu koordynatorem jest Sylwia Bratkowska-Gburek. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 009 961, e-mail sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Qq, w dniu 18-09-2021 09:13:54 napisał:

    Jak niby konto w banku ma ochronić starszego człowieka przed oszustwem na wnuczka? Jeśli "wnuczek" będzie w potrzebie to babcia/dziadek pójdzie wypłacić pieniądze z banku. Rozumiem, że bank może poinformować policję ale starsza osoba nie będzie chciała z nimi współpracować dla dobra swojego wnuczka. Ponadto, oszust często przewiduje taka możliwość i jego historyjka jest odpowiednio sformułowana. Nie dajcie się oszukać

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pomidor malinowy
4,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)