Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
06 października 2017

Rusza konkurs „Moja opowieść wigilijna”. NOK czeka na prace literackie i plastyczne

fot. arch.

fot. arch.

Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego zaprasza do udziału w Konkursie #Literacko – Plastycznym „Moja opowieść wigilijna”.

Choć za oknami piękna jesień i nikt pewnie jeszcze nie myśli poważnie o Bożym Narodzeniu, o choinkach, św. Mikołaju czy też kolorowych ozdobach. A tutaj wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Moja opowieść wigilijna” .

Zapraszamy niezwykle gorąco do udziału, mimo że pora jeszcze nie ta i nastój także nie sprzyja świątecznym marzeniom. Czasu jednak jest mało, dlatego pióra, długopisy w dłoń, niech wyobraźnia Was poniesie. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. W tym roku dwie kategorie: literacka i plastyczna.

Tematem przewodnim prac plastycznych jest „Łańcuch świąteczny” - ozdoba choinkowa, ale nie tylko, można go powiesić na kominku, oknie czy też ozdobić nim drzwi czy balustradę. Forma jest dowolna, sposób wykonania, użyte materiały pozostawiamy wyobraźni twórcy, liczymy na Waszą kreatywność, łańcuch nie może być dłuższy niż dwa metry! Łańcuch choinkowy musi mieć przesłanie.

Mała podpowiedź: ekologia #etyka #dobrarada #dobreuczynk i#dobro #miłość #odwaga #zdrowie #życie.

Praca literacka – krótkie opowiadanie, którego inspiracją będzie obraz, ilustracja, może stara pocztówka, dzieło sztuki, które poruszy serce, natchnie do stworzenia niezwykłej historii. Czekamy z niecierpliwością na Wasze „Opowieści wigilijne”. Ważne, aby obraz, który będzie punktem wyjścia całej pracy był także do niej dołączony. Wszystkie prace prosimy dostarczyć do 17 listopada. Rozdanie nagród nastąpi 10 grudnia podczas Festiwalu Haftu i Rękodzieła.

REGULAMIN

Prace Konkursowe rozpatrywane będą w następujących grupach wiekowych:

Przedszkole, klasy I – III, IV – VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli. Organizator zastrzega sobie prawo do redakcji i dokonania skrótów publikowanych prac, a także do publikacji ich fragmentów. Prace przechodzą na własność organizatora, nie podlegają zwrotowi. Prosimy, aby indywidualni twórcy do swych prac dołączyli adresy poczty elektronicznej lub nr telefonu, natomiast uczniowie imię i nazwisko, nr telefonu nauczyciela lub opiekuna prowadzącego. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o werdykcie komisji konkursowej telefonicznie.

Materiał: Romana Janka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)