Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
06 października 2017

Rusza konkurs „Moja opowieść wigilijna”. NOK czeka na prace literackie i plastyczne

fot. arch.

fot. arch.

Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego zaprasza do udziału w Konkursie #Literacko – Plastycznym „Moja opowieść wigilijna”.

Choć za oknami piękna jesień i nikt pewnie jeszcze nie myśli poważnie o Bożym Narodzeniu, o choinkach, św. Mikołaju czy też kolorowych ozdobach. A tutaj wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Moja opowieść wigilijna” .

Zapraszamy niezwykle gorąco do udziału, mimo że pora jeszcze nie ta i nastój także nie sprzyja świątecznym marzeniom. Czasu jednak jest mało, dlatego pióra, długopisy w dłoń, niech wyobraźnia Was poniesie. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. W tym roku dwie kategorie: literacka i plastyczna.

Tematem przewodnim prac plastycznych jest „Łańcuch świąteczny” - ozdoba choinkowa, ale nie tylko, można go powiesić na kominku, oknie czy też ozdobić nim drzwi czy balustradę. Forma jest dowolna, sposób wykonania, użyte materiały pozostawiamy wyobraźni twórcy, liczymy na Waszą kreatywność, łańcuch nie może być dłuższy niż dwa metry! Łańcuch choinkowy musi mieć przesłanie.

Mała podpowiedź: ekologia #etyka #dobrarada #dobreuczynk i#dobro #miłość #odwaga #zdrowie #życie.

Praca literacka – krótkie opowiadanie, którego inspiracją będzie obraz, ilustracja, może stara pocztówka, dzieło sztuki, które poruszy serce, natchnie do stworzenia niezwykłej historii. Czekamy z niecierpliwością na Wasze „Opowieści wigilijne”. Ważne, aby obraz, który będzie punktem wyjścia całej pracy był także do niej dołączony. Wszystkie prace prosimy dostarczyć do 17 listopada. Rozdanie nagród nastąpi 10 grudnia podczas Festiwalu Haftu i Rękodzieła.

REGULAMIN

Prace Konkursowe rozpatrywane będą w następujących grupach wiekowych:

Przedszkole, klasy I – III, IV – VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli. Organizator zastrzega sobie prawo do redakcji i dokonania skrótów publikowanych prac, a także do publikacji ich fragmentów. Prace przechodzą na własność organizatora, nie podlegają zwrotowi. Prosimy, aby indywidualni twórcy do swych prac dołączyli adresy poczty elektronicznej lub nr telefonu, natomiast uczniowie imię i nazwisko, nr telefonu nauczyciela lub opiekuna prowadzącego. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o werdykcie komisji konkursowej telefonicznie.

Materiał: Romana Janka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)