Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
06 października 2017

Rusza konkurs „Moja opowieść wigilijna”. NOK czeka na prace literackie i plastyczne

fot. arch.

fot. arch.

Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego zaprasza do udziału w Konkursie #Literacko – Plastycznym „Moja opowieść wigilijna”.

Choć za oknami piękna jesień i nikt pewnie jeszcze nie myśli poważnie o Bożym Narodzeniu, o choinkach, św. Mikołaju czy też kolorowych ozdobach. A tutaj wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Moja opowieść wigilijna” .

Zapraszamy niezwykle gorąco do udziału, mimo że pora jeszcze nie ta i nastój także nie sprzyja świątecznym marzeniom. Czasu jednak jest mało, dlatego pióra, długopisy w dłoń, niech wyobraźnia Was poniesie. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. W tym roku dwie kategorie: literacka i plastyczna.

Tematem przewodnim prac plastycznych jest „Łańcuch świąteczny” - ozdoba choinkowa, ale nie tylko, można go powiesić na kominku, oknie czy też ozdobić nim drzwi czy balustradę. Forma jest dowolna, sposób wykonania, użyte materiały pozostawiamy wyobraźni twórcy, liczymy na Waszą kreatywność, łańcuch nie może być dłuższy niż dwa metry! Łańcuch choinkowy musi mieć przesłanie.

Mała podpowiedź: ekologia #etyka #dobrarada #dobreuczynk i#dobro #miłość #odwaga #zdrowie #życie.

Praca literacka – krótkie opowiadanie, którego inspiracją będzie obraz, ilustracja, może stara pocztówka, dzieło sztuki, które poruszy serce, natchnie do stworzenia niezwykłej historii. Czekamy z niecierpliwością na Wasze „Opowieści wigilijne”. Ważne, aby obraz, który będzie punktem wyjścia całej pracy był także do niej dołączony. Wszystkie prace prosimy dostarczyć do 17 listopada. Rozdanie nagród nastąpi 10 grudnia podczas Festiwalu Haftu i Rękodzieła.

REGULAMIN

Prace Konkursowe rozpatrywane będą w następujących grupach wiekowych:

Przedszkole, klasy I – III, IV – VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli. Organizator zastrzega sobie prawo do redakcji i dokonania skrótów publikowanych prac, a także do publikacji ich fragmentów. Prace przechodzą na własność organizatora, nie podlegają zwrotowi. Prosimy, aby indywidualni twórcy do swych prac dołączyli adresy poczty elektronicznej lub nr telefonu, natomiast uczniowie imię i nazwisko, nr telefonu nauczyciela lub opiekuna prowadzącego. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o werdykcie komisji konkursowej telefonicznie.

Materiał: Romana Janka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)