Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Rozstrzygnięto konkurs multimedialny. Zainteresowanie było duże

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz #piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu powiatowego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. 

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a do jego współorganizacji zaproszone zostały Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu nakielskiego oraz nakielski Sanepid. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.   

Najważniejszym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji, i że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym. Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów. 

Zadaniem uczniów z klas podstawowych oraz gimnazjalnych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali drużynowo i mieli za zadanie nakręcenie filmu. 

Komisję, która oceniała nadesłane prace tworzyli policjanci, przedstawiciele Sanepidu, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz  p. Dariusz Górzyński – fotograf. 

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii fotografia wykonała Aleksandra Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Drugie miejsce zajął również uczeń SP w Mroczy Oliwier Nawrot. Natomiast trzecie, Jakub Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Kcyni. 

W kategorii film pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Justyna Talarczyk, Marika Andrzejewska, Weronika Ziołecka. Drugie zespół w składzie Weronika Szpyra, Aleksandra Kaczmarek, Stanisław Dąbrowski. Trzecie zespół w składzie Martyna Urban, Victoria Król, Filip Kuczkowski. Wszystkie wymienione zespoły to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła.   

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i pozostali uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe. 

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)