Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Rozstrzygnięto konkurs multimedialny. Zainteresowanie było duże

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz #piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu powiatowego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. 

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a do jego współorganizacji zaproszone zostały Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu nakielskiego oraz nakielski Sanepid. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.   

Najważniejszym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji, i że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym. Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów. 

Zadaniem uczniów z klas podstawowych oraz gimnazjalnych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali drużynowo i mieli za zadanie nakręcenie filmu. 

Komisję, która oceniała nadesłane prace tworzyli policjanci, przedstawiciele Sanepidu, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz  p. Dariusz Górzyński – fotograf. 

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii fotografia wykonała Aleksandra Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Drugie miejsce zajął również uczeń SP w Mroczy Oliwier Nawrot. Natomiast trzecie, Jakub Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Kcyni. 

W kategorii film pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Justyna Talarczyk, Marika Andrzejewska, Weronika Ziołecka. Drugie zespół w składzie Weronika Szpyra, Aleksandra Kaczmarek, Stanisław Dąbrowski. Trzecie zespół w składzie Martyna Urban, Victoria Król, Filip Kuczkowski. Wszystkie wymienione zespoły to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła.   

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i pozostali uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe. 

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)