Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Rozstrzygnięto konkurs multimedialny. Zainteresowanie było duże

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz #piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu powiatowego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. 

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a do jego współorganizacji zaproszone zostały Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu nakielskiego oraz nakielski Sanepid. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.   

Najważniejszym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji, i że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym. Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów. 

Zadaniem uczniów z klas podstawowych oraz gimnazjalnych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali drużynowo i mieli za zadanie nakręcenie filmu. 

Komisję, która oceniała nadesłane prace tworzyli policjanci, przedstawiciele Sanepidu, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz  p. Dariusz Górzyński – fotograf. 

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii fotografia wykonała Aleksandra Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Drugie miejsce zajął również uczeń SP w Mroczy Oliwier Nawrot. Natomiast trzecie, Jakub Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Kcyni. 

W kategorii film pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Justyna Talarczyk, Marika Andrzejewska, Weronika Ziołecka. Drugie zespół w składzie Weronika Szpyra, Aleksandra Kaczmarek, Stanisław Dąbrowski. Trzecie zespół w składzie Martyna Urban, Victoria Król, Filip Kuczkowski. Wszystkie wymienione zespoły to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła.   

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i pozostali uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe. 

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)