Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Rozstrzygnięto konkurs multimedialny. Zainteresowanie było duże

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz #piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu powiatowego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. 

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a do jego współorganizacji zaproszone zostały Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu nakielskiego oraz nakielski Sanepid. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.   

Najważniejszym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji, i że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym. Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów. 

Zadaniem uczniów z klas podstawowych oraz gimnazjalnych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali drużynowo i mieli za zadanie nakręcenie filmu. 

Komisję, która oceniała nadesłane prace tworzyli policjanci, przedstawiciele Sanepidu, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz  p. Dariusz Górzyński – fotograf. 

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii fotografia wykonała Aleksandra Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Drugie miejsce zajął również uczeń SP w Mroczy Oliwier Nawrot. Natomiast trzecie, Jakub Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Kcyni. 

W kategorii film pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Justyna Talarczyk, Marika Andrzejewska, Weronika Ziołecka. Drugie zespół w składzie Weronika Szpyra, Aleksandra Kaczmarek, Stanisław Dąbrowski. Trzecie zespół w składzie Martyna Urban, Victoria Król, Filip Kuczkowski. Wszystkie wymienione zespoły to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła.   

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i pozostali uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe. 

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)