Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Rozpoczęto międzyszkolny projekt. Uczniowie listy piszą

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie klas 7 i 8 uczą się języka niemieckiego jako # drugiego języka obcego.

W tym roku wzięli oni także udział w międzyszkolnym projekcie „Briefe auf Deutsch”, aby poszerzać swoje umiejętności, pisząc listy właśnie w języku niemieckim. Młodzież z ZSP 3, ZSP 4 i SP 2 wymienia się listami, opisując siebie, swoje rodziny, zainteresowania, swoje miejsce zamieszkania czy klasę, po to, aby komunikując się w języku obcym, poznawali rówieśników z Nakła i okolic.

Taka współpraca między szkołami pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. Ucząc się języka obcego, uczniowie nawiązują nowe kontakty. Projekt trwa od września 2018 do czerwca 2019. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotkają się na warsztatach językowych, aby zintegrować się oraz rozmawiać tym razem „na żywo” w języku niemieckim.

Koorydatorzy projektu: ZSP nr 4 – Michał Wiśniewski, SP nr 2 – Małgorzata Komorowicz oraz ZSP nr 3 – Agnieszka Jakś-Jankowska

materiał: Agnieszka Jakś-Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)