Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

Rozegrano Międzynarodowy Turniej Tenisa. Rywalizowało 27 zawodników

fot. Weronika Marzyńska

fot. Weronika Marzyńska

Dnia 9 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Ślesinie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Miast Partnerskich.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią wraz z Markiem Ošťádal – Starostą czeskiego Naklo, miasta partnerskiego. Obecni również byli Jan Grabarski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia, Polityki Społecznej i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, Anna Mrozek – prezes spółki Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Ewa Miłosierna – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.

Do turnieju przystąpiło 27 zawodników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach indywidualnych:

- kategoria Open:
1m - Pavel Prazdny
2m - Piotr Kozioł
3m - Paweł Pałubicki
4m - Wojtech Plachy

- kategoria Amator:
1m - Vaclav Skrabal
2m - Grzegorz Totoń
3m - Sławomir Sitarek, Hubert Gabryszewski, Tomasz Wojciechowski

- kategoria Kobiety:
1m - Zuzanna Sitarek
2m - Magdalena Malik
3m - Aleksandra Malik

- kategoria Szkoła Średnia:
1. Grzegorz Totoń
2. Adrian Sztubiński
3. Maksymilian Holec

Nagrody w postaci pucharów, nagród rzeczowych oraz dyplomów wręczyli Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Marek Ošťádal – Starosta czeskiego Naklo.

Po rywalizacji indywidualnej reprezentacje miast zmierzyły się w meczu o Puchar Przechodni. Po zaciętej walce wynikiem 5:4 zwyciężyli Czesi.

Nakło nad Notecią reprezentowali: Sławomir Sitarek, Piotr Kozioł, Marek Totoń, Jarosław Cebrat, Dariusz Fuerst, Sławomir Biernacki, Paweł Pałubicki.

Drużyna z czeskiego Naklo zagrała w składzie: Pavel Prazdny Junior, Pavel Prazdny Senior, Wojtech Plachy, Vaclav Skrabal, Zbynek Plachy.

materiał: Weronika Marzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)