Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2015

Rowerem przez region

Fot. Maciej Boinski, Krzysztof Młynarczyk

Fot. Maciej Boinski, Krzysztof Młynarczyk

27 czerwca Towarzystwo Przyjaciół Nakła zorganizowało rajd rowerowy #pod hasłem „Historia i współczesność w Dolinie Noteci”.

Była to okazja do poznania tras ciekawych i atrakcyjnych pod względem historycznym, przyrodniczym i geograficznym. Rajd organizowany był w ramach projektu „Gmina przyjazna rowerzystom” finansowanego z budżetu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Projekt promuje aktywne spędzanie wolnego czasu połączone ze zdobywaniem wiedzy oraz daje możliwość integracji różnych pokoleń. Uczestnicy rajdu mieli możliwość odwiedzenia sali balowej i podziemi pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej. O historii Potulic, pałacu i obozu opowiadał pan Jacek Kiersznicki.

Następnie malowniczą trasą rowerzyści udali się do Brzózek. O dziejach tej miejscowości opowiadał pan Waldemar Baszak prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzózki "Twórcze Brzózki", wraz z żoną Katarzyną.

Rowerzyści mieli okazję podziwiać przepiękne rzeźby rozstawione we wsi, które powstały podczas plenerów rzeźbiarskich oraz zobaczyć cmentarz ewangelicki. Po hucie szkła w Turze oprowadził uczestników pan Zbigniew Pigul, który opowiadał na temat produkcji wyrobów szklanych i historii huty.

Następnie leśnymi drogami dojechano do Chobielina gdzie kilka słów na jego temat wygłosiła Monika Młynarczyk prezes TPN. Rajd zakończył się ogniskiem na nakielskich Łazienkach.

Materiał: Monika Młynarczyk

Oceń artykuł: 97 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    rowerzysta, w dniu 29-06-2015 10:52:14 napisał:

    redakcjo szanowna dbajcie o jakość: "Gmina przyjazna rowerzystą” nie sądzicie, że wypadałoby dopytać TPN czy przypadkiem nie popełnili błędu ortograficznego? a nie ctr+c ctr+v robicie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)