Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2020

Rekord w potulickim sztabie: Zebrano 24.239,94 złotych!

fot. Krzysztof Ksobiak

fot. Krzysztof Ksobiak

W Potulicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała od czwartku. #Tego dnia odbył się maraton fitness.

W piątek odbyła się dyskoteka dla dzieci. Sobota była dniem na sportowo. Rozegrano turniej przedszkolaków w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Potulicach. Wieczorem w sali hrabiny Potulickiej zorganizowany został nocny turniej na PlayStation4 FIFA 2020, który trwał do późnych godzin nocnych. W niedzielę od rana na ulicach kwestowało 35 wolontariuszy. Od godz. 15.00 w sali hrabiny Anieli Potulickiej rozpoczął się cykl imprez m. in. pokazów strażackich, występów lokalnych artystów, licytacje, stoisko Koła Gospodyń wiejskich oraz ognisko, występ zespołu tanecznego UNIQUW STUDIO Z BYDGOSZCZY. Sztab WOŚP w Potulicach mieścił się w Bibliotece w Potulicach. O godzinie 19 na scenie sali hrabiny Potulickiej pojawiła się uczestniczka programu X–FACTOR Daria Kostrzewska.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wspaniałe światełko do nieba, które odbyło się punktualnie o godz. 20.00. Podczas 28 finału WOŚP w Potulicach po raz kolejny pobity został rekord zebranych pieniążków. Kwota zebrana to 24.239,94 złotych. Jak na taką małą miejscowość to wielki sukces. Duże słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji finału WOŚP w Potulicach tj. wolontariuszom, sponsorom, strażakom oraz darczyńcom.

Materiał: Szef sztabu w Potulicach Krzysztof Ksobiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)