Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Rekolekcje wielkopostne w ZSP4. Poruszono wiele kwestii dotyczących młodzieży

fot. pow

fot. pow

W dniach 11 – 13 marca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią# przeżywali w trzech grupach wiekowych rekolekcje wielkopostne, które poprowadzili s. Marcina ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Tarnowa oraz ks. Dominik Krawczak – wikariusz w nakielskiej farze i katecheta w Czwórce .

W czasie nauk rekolekcyjnych prowadzący podjęli wiele kwestii dotyczących życia młodzieży. Mówiono m. in. o trudnej sztuce wybaczenia oraz skutkach działania zła i grzechu.  

Rozważania były ilustrowane przykładami pochodzącymi z powieści „Opowieści z Narnii” oraz krótkimi filmami. W drugim dniu nauk rekolekcyjnych odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której rozważania prowadzili uczniowie. Tradycyjnie w ostatnim dniu rekolekcji odbyła się msza św. pod przewodnictwem ks. Dominika z asystą ministrantów i lektorów  – uczniów naszej szkoły oraz oprawą muzyczną zespołu, prowadzonego przez p. Paulinę Ocetkiewicz – nauczycielkę muzyki.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)