Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek. Uczestnicy dopisali

fot. Eliza Kruszyńska

fot. Eliza Kruszyńska

15.09.2019 r. Towarzystwo Przyjaciół Nakła w ramach programu Human Smart City # zorganizowało 38 km rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek.

Tego słonecznego dnia, uczestnicy spotkali się na Przystań Powiat Nakielski. Po słowach wstępu, burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Napierała przedstawił uczestnikom program Human Smart City, który to m.in. dąży do wdrożenia projektu pn. „Rower Gminny”. Rajd poprowadził Maciej Boinski.

W Rezerwacie przyrody Borek uczestnicy mieli przyjemność posłuchać ciekawostek o otaczającej nas przyrodzie, które przedstawił leśniczy Radosław Mazgaj. Na zakończeniu wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na nakielskich Łazienkach, gdzie organizator przygotował ognisko z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy za uczestnictwo KTR TORPEDO z Solca Kujawskiego oraz KTR KUJAWIAK z Inowrocławia oraz wszystkich którzy włożyli swój wkład w organizację rajdu! Nie sposób Was wszystkich wymienić.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Nakła!

materiał: Eliza Kruszyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)