Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek. Uczestnicy dopisali

fot. Eliza Kruszyńska

fot. Eliza Kruszyńska

15.09.2019 r. Towarzystwo Przyjaciół Nakła w ramach programu Human Smart City # zorganizowało 38 km rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek.

Tego słonecznego dnia, uczestnicy spotkali się na Przystań Powiat Nakielski. Po słowach wstępu, burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Napierała przedstawił uczestnikom program Human Smart City, który to m.in. dąży do wdrożenia projektu pn. „Rower Gminny”. Rajd poprowadził Maciej Boinski.

W Rezerwacie przyrody Borek uczestnicy mieli przyjemność posłuchać ciekawostek o otaczającej nas przyrodzie, które przedstawił leśniczy Radosław Mazgaj. Na zakończeniu wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na nakielskich Łazienkach, gdzie organizator przygotował ognisko z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy za uczestnictwo KTR TORPEDO z Solca Kujawskiego oraz KTR KUJAWIAK z Inowrocławia oraz wszystkich którzy włożyli swój wkład w organizację rajdu! Nie sposób Was wszystkich wymienić.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Nakła!

materiał: Eliza Kruszyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)