Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Radość ze wspólnej zabawy. W bibliotece obchodzono "Dzień Jeża"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Biblioteka w Trzeciewnicy gościła w swych progach dzieci #z klas 1-3 wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Faltyńską aby wspólnie obchodzić Dzień Jeża.

Celem tego święta jest rozpowszechnianie wiedzy, która pozwala na lepsze poznanie tych kolczastych zwierzątek. Na początku zajęć dzieci wysłuchały, krótkiego wiersz J. Brzechwy „Jeż” po czym same przystąpiły do recytacji. W trakcie pogadanki dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią. Poszerzyły swą wiedzę na temat ich wyglądu, sposobu poruszania się oraz odżywiania. Dowiedziały się również w jaki sposób przygotowują się do zimy oraz jak im pomagać a nie szkodzić. Następnie uczestnicy zajęć wykonali jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Mogły tu wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na twarzach uczestników jak zawsze gościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.

Takie dni jak ten to świetna okazja, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. A wszystko  to przekazane w formie zabawy.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)