Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Przyszłość w mundurze? Młodzież na terenie potulickiego więzienia

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby# Więziennej usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.

Powitanie
Zgromadzonych młodych gości przywitał ppłk Adam Suchomski – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Następnie przedstawił charakterystykę jednostki penitencjarnej z wyszczególnieniem prowadzonych specjalistycznych oddziaływań wobec skazanych oraz omówił realizację programu „Praca dla więźniów”.

Kreowanie przyszłości
Podjęcie decyzji o kierunku ścieżki zawodowej stanowi nie lada wyzwanie. Czy wstąpienie w szeregi formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna to ciekawy wybór? Jakie cechy osobowości i predyspozycje są niezbędne do pełnienia służby i realizacji głównych zadań stojących przed funkcjonariuszami? Jak wygląda ścieżka rozwoju? Co kryje się za potulickim murem? To tylko wybrane zagadnienia na które mieli okazję poznać odpowiedź uczniowie.

Cel i przebieg wizyty
Uczniowie szubińskiej szkoły mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, podziałem kompetencji i zadań Służby Więziennej. Funkcjonariusze działu ochrony zaprezentowali broń wyorzystywaną przez naszą formację. Goście mieli także okazję zobaczyć telementy tresury psa służbowego oraz zobaczyć jak pracuje pies specalny Nargo. Ta część spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Ponadto uczniowie mogli osobiście zobaczyć jak funkcjonuje zakład karny i wygląda codzienna służba oraz specyfika pracy funkcjonariusza Służby Więziennej. Podczas spotkania uczniowie zobaczyli oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu oraz halę produkcyjną Hjort Knudsen Polen, która stanowi miejsce pracy dla znacznej grupy osadzonych. Uczniowie zostali zapoznani z różnorodnym wachlarzem oddziaływań penitencjarnych.

Materał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)