Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Przyjdź do ZUS-u i rozlicz PIT za 2019 rok. Bezpłatna pomoc ekspertów

fot. archiwum

fot. archiwum

Jeżeli jeszcze nie złożyłeś zeznania podatkowego - nie czekaj do końca kwietnia. Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy# ekspertów urzędu skarbowego, którzy bezpłatnie pomogą wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe. Wystarczy wziąć ze sobą ubiegłoroczny PIT (za 2018 rok) i aktualne informacje o dochodach.

4 i 5 marca w bydgoskim oddziale ZUS pracownicy Drugiego i Trzeciego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Pomogą zweryfikować i wysłać zeznanie podatkowe za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Wyjaśnią także wątpliwości związane z korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Dyżur pracowników urzędu skarbowego odbędzie się 4 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, a 5 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie ZUS przy ul. Konopnickiej 18a (budynek A).

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT za 2019 r.

Aby skorzystać z pomocy ekspertów (pracowników urzędu skarbowego) wystarczy zabrać ze sobą:

· dowód osobisty,

· zeszłoroczne rozliczenie PIT za 2018 rok,

· rozliczenie PIT-11 za 2019 rok lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2019 roku,

Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Na miejscu będzie możliwość wydrukowania urzędowego poświadczenia złożenia zeznania (UPO).

Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT zyskujemy wygodę, bezpieczeństwo, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania).

Usługa jest bezpłatna!

W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz drugi udostępniają podatnikom usługę Twój e-PIT, polegającą na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania PIT na administrację podatkową. Akcja prowadzona jest z myślą o wszystkich podatnikach, ze szczególnym akcentem na interakcję z tymi, którzy potrzebują pomocy przy swoim rozliczeniu podatkowym. Usługa „Twój e-PIT” ułatwiła coroczne rozliczenie PIT milionom Polaków, a to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów. Liczba deklaracji podatkowych za 2019 r. złożonych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT przekroczyła milion.

Od 15 lutego 2020 r. usługa dostępna jest na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl i skierowana jest do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Zmienia się termin złożenia PIT-28 za 2019 r. Masz na to czas do 2 marca 2020 r. Wszystkie pozostałe zeznania PIT możesz składać tak jak dotychczas do 30 kwietnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy.

Materiał: Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne
Meble kuchenne - na zamówienie
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)