Dziś mamy 26 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 maja 2019

Przygoda z książką i teatrem. Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

fot. pow.

fot. pow.

Od 8-15 maja w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 jak co roku trwał # „Tydzień Bibliotek”. Hasłem przewodnim było „#BIBLIOTEKA”.

W zajęciach brały udział dzieci z nakielskich przedszkoli. Dwie grupy: 5 i 6 - latki z Przedszkola „Donald” oraz Trzy grupy: 4,5 i 6-latki; „Motylki”, „Elfiki” i „Misiaczki” z Przedszkola „Wesoła Piątka”.

Zajęcia ph. „Gdzie mieszkają książeczki?”, „Co to jest Mól Książkowy?” oraz „Prośby Książki” były doskonałą okazją do tego, aby odpowiedzieć dzieciom na wszystkie pytania związane z książką i nie tylko. Pomogły w tym również fragmenty wspólnie czytanych opowiadań. Dzieci dowiedziały się z nich o przygodach „Basi w bibliotece”, przekonały się o tym jak „Franklin szanował książki” i o tym jaki pomysł miała Precelka, bohaterka książek dla dzieci na to, żeby się nie nudzić. Oto jej rada:

Pamiętajcie – warto wybrać się do biblioteki!

Nasi najmłodsi mieli również okazję do tego ,aby przekonać się o tym, jak niektórzy czytelnicy nie szanują książek. Po obejrzeniu wystawy zniszczonych i zaczytanych książeczek było im bardzo przykro, że tak mogą obchodzić się z nimi czytelnicy. Przypomnieli sobie, o co prosi książka i obiecali, że będą o nią dbać i ją szanować.

Atrakcją dla dzieci był też „Kamishibai” - papierowy teatr po japońsku kami - papier, shibai – teatr. Jest to teatr obrazkowy, teatr ilustracji wykonanych na kartach i umieszczonych w magicznej drewnianej skrzynce na wzór parawanu. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem.

Teatrzyk Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. Opowieść wychodzi na zewnątrz ekranu a zebrani wokół widzowie wspólnie ją przeżywają. Na zajęciach zaprezentowana była bajka „O panach Palcach” Juliana Brudzewskiego, w której dzieci także miały swój udział wykonując polecenia przekazywane przez lektora.

Na zakończenie każda z grup wykonała kolorowe ilustracje do bajki o „Panach Palcach”, które będą wystawione w oknach naszej Wypożyczalni dla dorosłych przy ul. Dąbrowskiego 20 aby mogli je obejrzeć rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach.

Tydzień ten był również doskonałą okazją do tego, aby zaznajomić dzieci z pracą bibliotekarza i księgozbiorem biblioteki. Przekonać ich również, że biblioteka jest doskonałym miejscem, aby zacząć swoją przygodę z książką, którą warto czytać!

materiał: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)