Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Przygoda w Warszawie. Uczniowie zachwyceni stolicą

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 23 - 25 maja uczniowie klasy IVb, c, d oraz VIc, d Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia spotkali się z przewodnikiem na Placu Zamkowym, obejrzeli Kolumnę Zygmunta. Na Zamku Królewskim podziwiali prezentację multimedialną pt. „Zniszczenia i odbudowa”. Spacerowali ulicami Starego Miasta. Zobaczyli Archikatedrę św. Jana, taras widokowy Gnojna Góra, mury miejskie i Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca.

Byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obejrzeli również ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiali panoramę stolicy.

W kolejnym dniu wycieczki uczniowie udali się do Wilanowa, Łazienek Królewskich. Zobaczyli pomnik Chopina, Ogród Chiński, Pałac na Wyspie. Podczas przejazdu Traktem Królewskim zobaczyli zabudowania Sejmu i Senatu i Plac Trzech Krzyży. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzień zakończył się multimedialnym pokazem w Parku Fontann nad Wisłą.

W sobotę uczniowie spacerowali ulicami Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściem. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernika. Wszyscy przekonali się, że nauka może być emocjonująca i wciągająca. Późnym wieczorem, pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domu.

materiał: Barbara Tadych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)