Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Przygoda w Warszawie. Uczniowie zachwyceni stolicą

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 23 - 25 maja uczniowie klasy IVb, c, d oraz VIc, d Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia spotkali się z przewodnikiem na Placu Zamkowym, obejrzeli Kolumnę Zygmunta. Na Zamku Królewskim podziwiali prezentację multimedialną pt. „Zniszczenia i odbudowa”. Spacerowali ulicami Starego Miasta. Zobaczyli Archikatedrę św. Jana, taras widokowy Gnojna Góra, mury miejskie i Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca.

Byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obejrzeli również ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiali panoramę stolicy.

W kolejnym dniu wycieczki uczniowie udali się do Wilanowa, Łazienek Królewskich. Zobaczyli pomnik Chopina, Ogród Chiński, Pałac na Wyspie. Podczas przejazdu Traktem Królewskim zobaczyli zabudowania Sejmu i Senatu i Plac Trzech Krzyży. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzień zakończył się multimedialnym pokazem w Parku Fontann nad Wisłą.

W sobotę uczniowie spacerowali ulicami Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściem. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernika. Wszyscy przekonali się, że nauka może być emocjonująca i wciągająca. Późnym wieczorem, pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domu.

materiał: Barbara Tadych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)