Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2021

Przetarg ogłoszony. Wyłoni operatorów przewozów pasażerskich w regionie

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym, które wyłoni# operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030, zostało wczoraj (17 września) opublikowane w internetowym suplemencie Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego.

Przetarg otwiera nowy rozdział w budowaniu oferty w pasażerskich przewozach szynowych w województwie kujawsko-pomorskim. Zakładamy, że wybrany model podziału zamówienia - z dziesięcioma szczegółowo opisanymi pakietami - sprawi, iż samorządowe władze województwa będą mogły zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym. Ponieważ takie są oczekiwania mieszkańców, chcemy w tym nowym rozdaniu zwiększyć liczbę obsługiwanych linii, zlikwidować zjawisko wykluczenia komunikacyjnego i białe plamy na regionalnej mapie publicznego transportu pasażerskiego. Zależy nam też, by lepiej sprofilowana siatka połączeń zachęciła do korzystania z kolei nowych pasażerów.

Postępowanie przetargowe jest w tym przypadku przedsięwzięciem niezwykle złożonym, ponieważ chodzi o 9-letnie kontrakty o łącznie blisko miliardowej wartości. Dlatego wcześniej zdecydowaliśmy się m.in. na przeprowadzenie konsultacji rynkowych, w toku których weryfikowaliśmy wypracowane wstępne założenia poprzez skonfrontowanie ich z realnymi możliwościami rynku, co przedłużyło proces przygotowywania postępowania.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Kcynianin , w dniu 18-09-2021 12:31:00 napisał:

  Kiedy wrócą pociągi jadące z Poznania przez Wągrowiec Gołańcz Kcynię do Bydgoszczy Ludzie pragną tych połączeń PKS nie jeżdzi do Nakła czym dzieci czy Ludzie mają dostać się do pracy czy do szkoły lub osoby starsze do Lekarzy to skandal Burmistrz rozdaje pieniądze na lewo i prawo a nie zadba o kolej wstyd Panie Burmistrzu Pana Emeryci i nauczyciele wybrali to niech Pan jeszcze przed odejściem na emeryturę coś po sobie dobrego pozostawi zniszczył Pan Liceum z tak wielkimi tradycjami to nich Pan uruchomi pociągi Bo tak Piękne Liceum za Pana nie powróci ale jak Pan odejdzie to myślę ze nowy Burmistrz wznowi do życia Liceum z piękną tradycją a młodzież niech wraca do szkoły nr 2 taka duża szkoła i stoi pusta żenada

  odpowiedz

  • -1 (3)

  sajmon, w dniu 18-09-2021 20:04:24 napisał:

  Miałem delegację w Wągrowcu......... oszalałem jak spoglądałem na epodróżnika. a ze śmierdzącego Nakła to tylko 50 km. Już nie pamiętam jakie czasy dojazdu były...ale zapewne szybciej stopem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec , w dniu 19-09-2021 09:57:16 napisał:

  sajmon odpowiem na komentarz Twój ja wiem że Jesteś nerwowy Ja tak samo ale powinni Ludzie Kcyni i nie tylko Kcyni protestować i walczyć o przywrócenie pociągów na lini Poznań Bydgoszcz przez Kcynię Nakło a to co piszesz że stopem prędzej to bardzo nie bespieczne bo widzisz co się dzieje dzieci gwałcą i to jest obawa a pociąg zawsze bespieczny i zawsze pojedzie zimą jak i latem bo na powrót PKS trzeba zapomnieć więc walczmy o kolej pozdrawiam wszystkich myślących tak jak Ja

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)