Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2017

Przegrany tie-break. NTS z Grudziądza wraca z jednym punktem

Tylko jeden punkt wywieźli z Grudziądza nakielscy II-ligowcy. W rozegranym wczoraj meczu # przegrali 3:2.

Nakielanie przystąpili do spotkania bez grającego na środku Karola Sowińskiego. Zastąpił go, jak się później okazało udanie, Kacper Zieliński grający normalnie na pozycji atakującego. Gospodarze, wprowadzając jednego z zawodników libero na skrzydło, wzmocnili przyjęcie, dzięki czemu mogli częściej atakować środkiem.

Grudziądzanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia z pola zagrywki. Nakielanie utrzymali się jednak w grze do stanu 7:7. Błąd Nakła i dwa asy Grudziądza zmusiły trenera Sierzchułę do wzięcia czasu. Po przerwie Womix zmniejszył stratę do 1 punktu (10:11 i 11:12), ale za chwilę po nieskutecznych atakach NTS przegrywał 17:12. W końcówce gra się wyrównała, ale Stal nie wypuściła już tego seta z rąk i wygrała pewnie do 19.

W drugim secie siatkarze NTS-u spisywali się lepiej i od początku objęli niewielkie prowadzenie. Przy stanie 7:9 dla Nakła gospodarze mieli na swoim koncie aż 6 własnych błędów. Gra nadal była wyrównana aż do stanu 17:18 dla Nakła. 5 kolejnych akcji wygrali nakielanie, dzięki czemu oewnie zakończyli seta wygraną do 19.

W trzeciej odsłonie Stal znów postawiła na mocną zagrywkę i przy stanie 10:5 miała już na swoim koncie 3 asy. Po czasie gra była nierówna. Nakło odrobiło kilka punktów (12:10), za chwilę straciło (14:10, 15:11, 17:13), by po dwóch udanych blokach Kacpra Zielińskiego znów zbliżyć się na 1 punkt (17:16). Było jeszcze 20:19, ale w końcówce ataki Grudziądza były nie do zatrzymania i gospodarze wygrali do 20.

Po słabym początku IV seta Nakło przegrywało 4:1. Od stanu 6:4 grudziądzanie popełnili 3 kolejne błędy własne i przy wyniku 6:7 trener gospodarzy - Piotr Gabrych poprosił o czas. Nie poprawiło to jednak gry jego podopiecznych, którzy nadal poełniali niewymuszone błędy. Dzięki temu Nakło prowadziło 12:9 i 15:11. Przy prowadzeniu 17:15 nakielski zespół 3-krotnie zablokował gospodarzy i powiększył przewagę do 5 punktów (20:15). W końcówce nic się nie zmieniło i Nakło wygrało do 17.
Tie-break był bardzo wyrównany. Po zmianie stron (8:7 dla NTS-u) Nakło utrzymało prowadzenie do stanu 10:8. Od tego momentu gospodarze zagrali koncertowo. Najpierw doprowadzili do remisu (10:10, 12:12), a za chwilę skutecznymi atakami zakończyli seta wygrywając 15:12.

KS Stal Grudziądz - Womix NTS Trójka Nakło 3:2 (25:19, 19:25, 25:20, 17:25, 15:12)

Womix: Wojciech Kozłowski (12), Maciej Tomczyński (10), Mateusz Wołowicz (7), Łukasz Blamowski (16), Michał Górecki (5), Kacper Zieliński (10), Jakub Czerwiński oraz Tomasz Marach, Adrian Giers, Waldemar Wnuk i Mateusz Kiersznicki.

Za tydzień ostatnia kolejka rundy zasadniczej. NTS zagra na wyjeździe z Treflem Lębork, który w tej kolejce pokonał Orła Międzyrzecz 3:1.