Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lipca 2014
Liga Europy

Przegrali z honorem

Zawisza przed własną publicznością miał odrobić jedną bramkę straty z Waregem. Miał, przez pół minuty… goście objęli prowadzenie i żeby myśleć o ewentualnej dogrywce potrzebne były dwa trafienia.

Bydgoszczanie weszli w to spotkanie najgorzej jak tylko mogli. Już w pierwszej minucie goście z Belgii za sprawą Pleta wyszli na prowadzenie. W sporym procencie wypełniony stadion przy ul. Gdańskiej momentalnie ucichł. Zawisza poddawać się nie zamierzał

I to pokazały kolejne minuty. Na przekroju pierwszej połowy oglądaliśmy naprawdę dobre spotkanie. Jedni i drudzy utrzymywali tempo godne europejskich pucharów. Co prawda goście mogli prowadzić nawet 2:0, bowiem bydgoszczan uchronił słupek, ale i niebiesko-czarni wielokrotnie wystawiali na próbę nerwy kibiców gości.

Druga połowa zaczęła się równie beznadziejne. Zulte zdobyło kolejną bramkę i było niemal pewne awansu do III rundy. Iskierkę nadziei dał jeszcze Petasz, który pokonał golkipera rywali z rzutu wolnego. Wynik spotkania na 1:3 ustalił Skulason.

Oceń artykuł: 79 75