Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2021

Przedszkolaki z wizytą na ranczu u Amadeusza. Nie zabrakło atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek 31 maja br. 6-latki z Przedszkola Donald pod# opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Ranczo u Amadeusza.

Na naszych milusińskich czekało dużo ciekawych atrakcji. Dzieci brały udział w zabawach sportowych jak przeciąganie liny, bieg w workach, slalom z taczką oraz z jajkiem leżącym na łyżce. Dzieci mogły również postrzelać do tarczy z łuku indiańskiego oraz łowić rybki. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną. Na terenie gospodarstwa znajduje się także mini zoo. 6-latki mogły zobaczyć kózki miniaturki, rzadkie okazy kur, owce, barany, świnki, szopy pracze, króliczki miniaturki, małe kurczaczki i kaczuszki. Dzieci miały także okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne m.in. syczące karaluchy z Madagaskaru, pająki, węża i agamę brodatą. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć i pogłaskać. Wśród licznych atrakcji na Ranczo dzieci mogły także zobaczyć muszle ślimaków afrykańskich, strusie jaja oraz kolce jeżozwierza. Zabawa była super. Na zakończenie spotkania na dzieci czekały pyszne pieczone kiełbaski, bułeczki i banany. Był to dzień pełen uśmiechu i radości, gdyż wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)