Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Przedszkolaki z Donalda w DPS. Mali artyści zaprezentowali jasełka

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Do wzruszającego spotkania doszło w Domu Pomocy Społecznej w Nakle n.# Not. W czwartek 23 stycznia przedszkolaki z DONALDa odwiedziły pensjonariuszy tej placówki.

Mieszkańcy domu to osoby niepełnosprawne oraz samotne, dla których najmniejszy kontakt z otoczeniem to powód do radości. Mali artyści zaprezentowali mieszkańcom jasełka bożonarodzeniowe „Bóg się rodzi”. W świątecznej atmosferze przy choince i żłobku przedstawili narodziny Pana Jezusa. Śpiewały wesołe kolędy i pastorałki, recytowały wiersze oraz tańczyły przygotowane układy taneczne. Zachwyceni widzowie nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

Przedszkolaki wniosły dziecięcą beztroskę, radość i uśmiech w mury Domu Pomocy Społecznej. Głównym celem spotkania było również budowanie więzi międzypokoleniowej, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych i potrzebujących oraz kształtowanie chęci pomocy innym. Spotkanie było bardzo wzruszające dla obu stron. Pani Dyrektor placówki podziękowała dzieciom i opiekunom za wspólnie spędzony czas w świątecznej atmosferze nagradzając małych milusińskich słodkimi niespodziankami.

Materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraz zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)