Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Przedszkolaki w bibliotece. Dzieci wysłuchały ciekawych historyjek

fot. pow.

fot. pow.

W ramach akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” 13 czerwca 2019 r. bibliotekę w # Trzeciewnicy odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej wraz z p. Ewą Świtalską.

W czasie spotkania przedszkolaki wysłuchały kolejnej historyjki o przygodach sympatycznego Samochodzika Franka pt. „Weterynarz”. Dowiedziały się jakie zwierzątka chorowały i w jaki sposób weterynarz Franek im pomógł.

Dzieci układały również puzzle ze zwierzątkami, pomagały Frankowi odnaleźć drogę do chorego wróbelka i bawiły się magiczną kostką bajkową. W serii książek o samochodziku Franku, oprócz historyjki do czytania, znajdują się również zagadki, łamigłówki i quizy, które dzieci chętnie rozwiązywały.

Poznana bajeczka była również okazją do utrwalenia nazw zwierząt domowych, leśnych i mieszkańców zoo.

materiał: Wioletta Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)